עילית

[ רוק ]

ביוגרפיה

עילית היא זמרת-יוצרת המפיקה את חומריה שלה ומנהיגה להקה. היא קלידנית מקצועית, פסנתרנית וגיטריסטית, וקולות הרקע שלה הולכים ומתפתחים לכדי סימן היכר. עילית, אגב, הוא שמה האמיתי.

עילית אבנר נולדה וגדלה בישראל. כשרונה המוסיקלי זוהה לראשונה ע"י הוריה בגיל 4 כאשר שמעו אותה מנגנת לחני פופ מהרדיו על הפסנתר הביתי. את שיעור הפסנתר הרשמי הראשון שלה קיבלה מדודתה, מורה יוצאת דופן לפסנתר ואינספירציה עקבית בחייה המוזיקליים של עילית. שיעורי הפסנתר נמשכו יותר מ-10 שנים. במהלכם עבדה בחריצות על פיתוח שמיעה להרמוניות, מלודיות וטקסטורות, מושגים שניתן מצוא בשיריה כיום. היא ניתחה יצירות מופת קלאסיות והפקות פופ בחיפוש אחר הידע שיביא לקומפוזיציה אידיאלית.

להיטה הראשון היה בגיל 10, כשזכתה בתחרות בתי ספר ארצית עם שיר על האיש הירוק והאיש האדום שברמזור. השיר אומץ על ידי הרשויות ללימוד זהירות בדרכים בבתי ספר יסודיים, והיא זכתה גם במדליה מטעם המשטרה על תרומתה הנפלאה לקהילה. בגיל 14 המשיכה להתקדם בעולם המוסיקלי כאשר התקבלה לבי"ס למוסיקה תלמה ילין. בלימודיה הרחיבה את יכולותיה בנגינה על כלים אחרים, דאבל בס, למשל. היא אף למדה ג'אז והופיעה כמלווה עם הביג באנד ואנסמבלי ג'אז רבים, שרה סופרנו במקהלה שהופיעה עם הפילהרמונית ושרה סולו בהפקות תיאטרון שונות. בנוסף למדה כתיבה יוצרת ולקחה שיעורי בלט במשך 10 שנים. באותה שנה בה התקבלה לבי"ס, התכבדה להיות היוצרת הצעירה ביותר לזכות בתחרות כתיבת שירים, בה האמן היוצר ביצע את שירו בליווי חי של להקה. בתחרות זו שפטו כמה מכוכבי הפופ של התקופה בארץ.

לקראת סוף הלימודים זכתה במילגה לקולג' למוזיקה ברקלי בבוסטון, אחד מבתי הספר הטובים ביותר למוזיקה בעולם. היתה זו הכרה ברורה בכשרונה.

בגיל 16 עילית הקימה ועמדה בראש להקת הרוק הראשונה שלה, צוברת נסיון במוזיקה חיה ובשעות אולפן ומתחילה לפתח כריזמה בימתית. אופיה המנהיגותי היקשה עליה להשתלב בלהקות ובמקרה אחד אף פוטרה מלהקה עקב התנהגות יהירה כלפי החברים בה! עילית נדדה בין מספר להקות צעירות לפני שפגשה מוזיקאי ראוי בדמותו של לני בן-בסט, כיום מפיק ישראלי ידוע. ביחד פעלו כצמד פופ בשם Vox Populi ב-2001. הם הפיקו עצמאית אלבום באותו שם בסטודיו שבנו בתוך מקלט בקיבוץ. האלבום הופק ברמה גבוהה אך הצמד נפרד בטרם הגיע למדפים. באותה תקופה עבדה עילית כזמרת ליווי עם אמנים שונים הן בהפקות אולפן והן בהופעות חיות. שאפתנותה של עילית הביאוה להחלטה לעבור לבריטניה ב-2002, מעבר שחבריה דחקו בה לעשותו מזה מספר שנים.

בבריטניה הרכיבה עילית את להקתה הראשונה שנשאה את שמה ב-2003. הלהקה עברה מספר שינויים עד שהתייצבה עם הליין-אפ הנוכחי. אגב, בליין-אפ המקורי ניגן עמה מאט גאן. ואילו עילית עצמה התחברה ונישאה לסטיב מאריוט. הקשר הישראלי? שניהם ניגנו בגלגול הראשון של להקת בתרי זוזי, עת רם אוריון נחת בלונדון. ב-2004 הקליטה את הדמו הראשון עם הלהקה. הדמו קיבל תשומת לב מיידית וגרעין מעריצים, הכולל מספר רב של אנשים מכל רחבי העולם, החל להתהוות. במהלך אותה שנה התחברה עם אוברי נאן, חבר להקת Faithless הזכורה לטוב, וכותב טקסטים עבור דידו. אוברי שמע לראשונה את עילית דרך קבצי ה-mp3 שהעלתה לאתר הבית שלה ואחר הזמין אותה לאולפנו בלונדון. מאז כתבו יחד חומרים לכמה אירועים.

בהמשך השנה הוציאה את הדמו השני שלה, אותו הקליטה באולפן שבנתה בביתה, בו היא מקדישה את רוב זמנה לשיפור ולימוד טכניקות הפקה חדשות. ב-2005 יצא דמו שלישי. אגב, כל מי שנרשם לרשימת התפוצה שלה זוכה לקבל את הדמואים חינם בדואר.

שירה, קלידים

עילית   אבנר-מריוט

שירה, באס

מאט   גאן

סינתיסייזר

דיויד   דייויס

תופים

איאן   וואליס

דיסקוגרפיה