עם הספר

[ מטאל - 2006 ]

ביוגרפיה

אלבום קונספט מטאלי השואב רעיונות מן המקורות אינו דבר חדש במקמותינו - אורפנד לאנד פרשנו מטאלית את מסורתנו באלבומים כגון "מבול" או "אל נורא עלילה". בשל כך אין זה מפתיע למצוא את סולנה קובי פרחי נוטל חלק גם בטרילוגיה המטאלית של עם הספר.

ארז יוחנן הקים את עם הספר הוקמה עם יובל קריימר ב-2006, כשהרעיון עליו מבוססת הלהקה הוא סיפור ספר שמות התנ"כי בעזרת מטאל, תמרונים תזמורתיים ותיבלון אוריינטלי מזרח תיכוני טיפוסי. את סיפור המעשה תכננו להקליט בשלושה חלקים. לטובת העניין החליטה השלושה - שני גיטריסטים ומתופף, למצוא סולן ראוי לפרוייקט. תחילה פנו לאנדי קונץ, סולן להקת המטאל הגרמנית Vanden Plas, שהביע עניין אך לא היה נגיש. אחריו ניסו אצל מאטס ליבן, שעבד עם ינגווי מאלמסטין, ת'ריון ואחרים. מאטס ניאות אף הוא לתרום לפרוייקט וגם מימש זאת. בנוסף אליו, תרמו קולות באלבום גם אנג'לה גוסו (Arch Enemy השוודית), סולני המטאל המקומיים קובי פרחי (אורפאנד לאנד) ויותם אבני ואפילו מאיה אברהם, ניצנית הפופ של עידן רייכל, קפצה לביקור. עוד בין התורמים: יאיר יונה ויציב כספי. 

החלק הראשון בטרילוגיה, Slaves For Life יצא ב-2008. שמעם יצא מספיק למרחוק, שכן קיבלו הצעה להלחין את פסקול הסרט אלטלנה הצפוי לצאת בסוף 2008.

גיטרה

חנן   אברמוביץ'

גיטרה

יובל   קרמר

תופים

ארז   יוחנן

דיסקוגרפיה