פישנזון

[ אלקטרוני 1997 - 1994 ]

ביוגרפיה

שניה אחרי שהמילה טראנס איבדה את משמעותה המקורית כתחילית המייצגת "מעבר ל-", שניה אחרי שגואה הפכה מסתם עיר חוף הודית לבועה מוסיקלית מסממת חושים, שניה לאחר שמוסיקה אלקטרונית כבר לא נקראה בפשטות דאנס, בקיצור באמצע שנות התשעים, פישנזון היו שם שניה לפני שאינפקטד מאשרום ואסטרל פרוג'קשן הפכו לתפלצות טראנס חובקות עולם.

אלי יונה וגילי שטיין הקימו ב-1994 את פישנזון (שעל אף המחווה המובנת לדמות המיתולוגית מהסרט "אלכס חולה אהבה", אייתו את שמם באנגלית כ Fish In Zone) כצמד סינתיסייזרים ומוסיקת מחשבים מובנית שעשתה טראנס כשהמושג רק החל להטמע. להיטם הראשון היה כנראה "איצ'יקידנה ביצ'קדנה" ב-1994, אך עברו שנתיים נוספות בטרם הוציאו רשמית את אלבום הבכורה "חלום מכושף" בחברת התקליטים פונוקול (אז טרם הוקמו תתי-לייבלים כגון BNE ו-Com.Pact שיתמחו בטראנס וגרורותיו). על הקולות הפקידו את אודליה דהן ואורית קורן. האלבום כולל את גירסת הכיסוי ל"דם חם" של שרי, גירסא שאפילו נכללה ב"האוסף המשולש - הביצועים המקוריים" של צביקה פיק שיצא ב-NMC ב-1999. כמו כן יש בו גירסא לשיר הקלאסי Porque Te Vas.

משפרץ הטראנס בקול שאון ונצחונות, התפזרה החגיגה של פישנזון. גילי שטיין גילה את הרוק המתקדם, הפך לקלידן מדופלם והשתלב בהרכב הפרוג Trespass (מבלי שהזכיר את עברו הנצחוני, נדמה). אודליה דהן המשיכה לזמר בשדות אחרים, בעיקר לטינים (לדינו וסלסה). לזמן מה אף הופיעה במועדון הצוללת הצהובה בירושלים עם הרכב בשם "אודליה והמונטונוס" עם זוהר כחילה, אקס אטרף. גם אורית קורן המשיכה לזמר בצנעה. בשיאה הופיעה עם עשב בר, אח"כ התמקדה בערבי קריוקי.

תכנות

אלי   יונה

תכנות

גיל   שטיין

שירה

אודליה   דהן

שירה

אורית   קורן

דיסקוגרפיה

השמש היא האור של העולם

רשימת שירים