קונץ

[ אקספרימנטלי ]

ביוגרפיה

מאחורי הכינוי קונץ עומד גיא בן בסט, מוסיקאי ירושלמי במקור, מולטי-אינסטרומנטליסט, שאת חורמיו הראשונים הקליט באולפן שבביתו בטייפ ארבעה ערוצים. ב-1997 הקליט קלטת סקיצות, אותה פיזר בין חברות התקליטים ותחנות הרדיו. קלטת זו, שהתאפיינה בשירי רוק גולמיים לצד קטעים אינסטרומנטלים, גיטרות משולחות רסן עם מקצבים מתוכנתים מגבים, סאונד חשמלי מנוכר אך מלודי ומעובה באפקטים חמים ותכנותי תופים, תפסה את אזנו של מנהל הלייבל פוך, מותקי שהרבני, שהחליט להפיק ממנה יותר, קרי אלבום.

"אויר לא זז" יצא ב-1998 כאשר בן בסט שר ומנגן על כל הכלים (תופים, בס וגיטרה). בין הקטעים באלבום אפשר למצוא גירסת כיסוי לשיר "תני לי מחסה" של  אריאל זילבר וקטע בן 33 דקות בשם "עוגיות מוקפצות". כעבור שנה נטל חלק בהופעה של קובי אור במסגרת פסטיבל נקסט בתל-אביב (אפריל 1999). בהופעה ביצע שני קטעים מתוך האלבום ("כדור קטן", "ככה סתם")  בעוד אור מקריא את הגיגיו ההזויים על רקע ליווי מוסיקלי אלקטרוני מינימליסטי. ההופעה שהוקלטה זכתה לראות אור בבאלבום "טרקסטים", שיצא אף הוא בלייבל פוך ב-2000.

לאחר שלוש שנים בהם שהה בדנמרק, חזר לארץ ולירושלים, שם ניגן עם החבורה המקומית הכוללת את אלון אבנת (מתהילת דיוולט) וחוזליטו. שיתוף הפעולה עם האחרון הבשיל ב-2000 לכדי אלבום שלם - European Eggs - המשלב את האלקטרוניקה של חוזליטו עם הדיסטורשן והגיטרות הנסיוניות של בן בסט.

מולטי

גיא   בן בסט

דיסקוגרפיה