שום

[ מוזיקת עולם / אתנית - 2000 ]

ביוגרפיה

זה לא סוד שכל תבשיל הולך טוב עם שום. הרבה שום. כך גם הקונספט מאחורי להקת שום, שבגדול מכנה את סגנונה כ"אתנו-קור". הרקע המוסיקלי של חברי הלהקה רחב יריעה - ממוזיקה אוריינטלית וג'אז ועד גריינדקור ומטאל קיצוני. כעקרון, הלהקה שואבת את המוסיקה שלה משירי פולק קווקזים ומזרח-תיכוניים אך תוכלו למצוא בה שירי עם ארמנים לצד ביטים של ג'אנגל שאפשר שתמצאו בדיסקוטקים של ניו-יורק. איך הכל מסתדר? כאמור, עם הרבה שום...

הלהקה הוקמה ב-2000 ע"י חמישה מוסיקאים שעלו מחבר העמים והיא אחת הלהקות היותר אקדמאיות בארץ.  איליה מעזיה מנגן על סאז, דודוק וחליל עץ. הוא בעל תואר BA במדעי המחשב ועובד כמהנדס תוכנה. ב-2001 הצטרף לתזמורת הפילהרמונית של ירושלים ונטל חלק במספר להקות רוק ופולק. דימה חייט מנגן על כלי הקשה. חבר בלהקת התופים Jerusalem Steel. חבר בתזמורת הסימפונית "יד חריף". סרגיי אנגל מנגן בבאס. בעל תואר ראשון באדריכלות והוא עובד כארכיטקט במשרד ידוע בירושלים. בוגר האקדמיה רובין למוסיקה, שותף במספר להקות רוק (מיטקס זי, Crossfishes) ואף הקליט כמה פרוייקטים סולו.

מיכאל גורודינסקי הוא המתופף. תואר ראשון בתיפוף קלאסי באקדמית רובין למוסיקה בירושלים. חבר בסימפוניה של ראשל"צ, חיפה וירושלים  ואף הוא חבר ב-Jerusalem Steel. שותף בפרוייקט ה-IDM רוקינג פוני ובהרכב הרוק המתקדם מוסיקה פיקטה. רומן סמירנוב פורט על גיטרה קלאסית. תואר ראשון בנגינה קלאסית באקדמית רובין למוסיקה. ניגן עם כמה אנסמבלים בארץ ובגרמניה. חבר בשום מאז 2001.

כל חברי הלהקה חברים ותיקים, אך מעולם לא ניגנו יחד. אחרי תלאות רבות באולפן (קלטות שנמחקו, נקרעו או נאבדו), דמו בעל 6 רצועות הוכן ב-2001. בינואר 2002 עלתה הלהקה לראשונה על במה. לצוות הצטרפה נטלי דביר, רקדנית בטן, כחברה מן המניין. לקראת סוף 2000 בחנו אפשרות לצרף סולנית להקה אך לא מצאו מישהי מתאימה במבחנים. באוקטובר הופיעו בתאטרון תמונע כחלק ממופעי "פריצת דיסק" במקום. לקראת סוף השנה עזבה דביר את הלהקה. באפריל 2003 הופיעה הלהקה בפסטיבל בומבמלה. החברים קיבלו 400 ש"ח עבור השתתפותם. 400 ש"ח יותר ממה שהציעו להם עבור השתתפות בפסטיבל שנטיפי במאי 2004. הלהקה ויתרה על הרעיון.

באפריל 2003 הם צילמו קליפ לשיר הפותח את הדמו, Armenian dance #1. הם חיממו את קרוזנשטרן ופארוחוד במספר הופעות. בחורף 2004 הקליטו שיר עם זמרת הלאדינו-ג'אז יוליה פלדמן. לא ידוע מה עלה בגורלו. שיר נוסף בשם "To the sound of the hare" הוקלט במאי 2004. גם גורלו לא ידוע.

גיטרה

רומן   סמירנוב

באס

סרגיי   אנגל

כלי נשיפה

איליה   מעזיה

כלי הקשה

דימה   חייט

תופים

מיכאל   גורודינסקי

דיסקוגרפיה

Tried To Sing But Couldn't

רשימת שירים