שיקאגו תל-אביב בלוז באנד

[ ג'אז ובלוז 1995 - 1994 ]

ביוגרפיה

אחד מהאלבומים הנדירים והיחידים במינם שיצאו בלייבל פאקט עליו השלום, הנציח ב-1999 את פעילותה של להקת Chicago - Tel Aviv Blues Band. הביוגרפיה של הלהקה מצויינת בפירוט בבוקלט של האלבום הבודד שהקליטה, We Think They Like Us, שכלל את הגיטריסט הצעיר חן רותם, לימים הראפר סגול 59. הקטע להלן מובא כלשונו בבוקלט של האלבום:

"שיקגו תל אביב בלוז באנד פעלה בסצינת הבלוז הישראלית בין השנים 94-95. הלהקה הוקמה ע"י ד"ר שלמה אריאל, פסיכולוג קליני מרמת גן שנדלק על הנגינה במפוחית בלוז במסגרת שהיה (לצרכי מחקר) בשיקגו. אל ההרכב צורפו שני בניו של אריאל, גלעד (תופים) ואסף (גיטרה). כזמר וכגיטריסט שני גוייס חן רותם, אז קיבוצניק שחזר משהות ארוכה באנגליה והשתפשף בלהקת הקאברים Papa Jack. את ההרכב השלים רן זהר, באסיסט מוכשר בוגר רימון, שניגן עד אז בעיקר רוק ו-Fאנק. במשך שנות קיומה הופיעה הלהקה בכל רחבי הארץ, מקיבוץ סמר בדרום ועד הזורע בצפון, כולל הופעות בלתי נשכחות בפקולטה לחקלאות ברחובות ובמועדונים "הדוגית", "לוגוס" ו"הכוסית" בתל-אביב.

בהמשך בוצעו שינויים בהרכב הלהקה: רוי יאנג, זמר שחור מאנגליה שעבר לתל-אביב, הצטרף כזמר נוסף ואת תפקידי הבאס והתופים תפסו יאיר חילי ואלי קליר.  בהופעות צירף אליו ההרכב אורחים רבים כגון דודי גורן (מפוחית), דני צוקרמן (גיטרה), ארז וג'ונתן (סקסופונים), יסמין וחני (קולות) ורבים אחרים שהזמן השכיח, ואיתם הסליחה. מבחינה מוזיקלית, שלטה הלהקה בקשת רחבה של סגנונות בלוז: החל מדלתא בלוז מוקדם של רוברט ג'ונסון, דרך השיקגו בלוז החשמלי של באדי גאי ומאדי ווטרס, קלאסיקות ידועות מבית היוצר של אלמור ג'יימס, ג'ון לי הוקר ובי בי קינג וקטעים מודרנים דוגמת שירי להקת Treat Her Right.

הקטעים בדיסק זה נאספו מהקלטות של חזרות באולפני "החדר השלישי", "קורוס", "זאזא" ו-"נויז" בתל-אביב ומהופעה חיה במועדון לוגוס ב-15.08.95 (באותה תקופה הוזמנה הלהקה באופן קבוע להופעות חמישי בערב / שישי בצהריים הזכורות לטוב). הקטעים מוגשים כאן בדיוק כפי שהוקלטו, ישירות לקלטות אודיו סטנדרטיות, ללא מיקס, עריכה או תוספות. אז אם אתם חובבי בלוז מחוספס, חי ונושם או שהספקתם לחוות את שיקגו-תל אביב בלוז באנד בהופעה - בידיכם המזכרת האולטימטיבית (וגם היחידה...) מהרכב מיוחד במינו שהיה ואיננו עוד, הרכב שבהחלט ידע איך לנגן "Blues With A Feeling". "

הדוקטור חובב הבלוז הוא האיש בתמונה. רותם כאמור, פרש לעסקי הראפ. אך משפחת אריאל לא חדלה מעיסוקיה בבלוז. גם לאחר פירוקה של שיקגו-תל אביב, המשיכו שלמה וגלעד לנגן יחדיו, למשל בהרכב The Delta 5 Blues Band שהקימו ב-2009, יחד עם צ'ארלס גארט (זמר R&B, גוספל ו-Funk, יליד מיסיסיפי בארה"ב, לשעבר חבר בקהילת העבריים בדימונה ובלהקת הגוספל של קהילה זו) וטל סרווס (זמרת בלוז, רית'ם אנד בלוז ונשמה, אשר הופיעה עם להקות שונות בניו אורלינס ובישראל. בהמשך שימשה כזמרת בלהקת העבריים מדימונה The Chosen Ones).

הרמוניקה

שלמה   אריאל

שירה, גיטרה

חן   רותם

באס

רן   זהר

גיטרה

אסף   אריאל

תופים

גלעד   אריאל

דיסקוגרפיה