שלי שפר

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

מפאת הדומיננטיות התל-אביבית בשלטון האלטרנטיבה הישראלית, החשיפה של אמני פולק ואקוסטית מחלקי ארץ שאינם תל-אביב רבתי, אפילו תהא זו עיר הבירה, מוגבלת למדי. למרות הבלחות ירושלמיות כתמר אייזנמן (שעקרה מתישהו לתל-אביב), הדרה לוין-ארדי, גפן בי ו-Visiting Hours, הסיבה שאנו ממשיכים להזכיר את ניק דרייק, ג'וני מיטשל, ג'וני קאש ואליוט סמית' נמצאת ברדיוס הקצרצר מסביב לאוזן השלישית.

שלי שפר מעניקה לירושלמים מנה קטנה ממה שהתל-אביבים טועמים מדי יום מאמניות כדוגמת שני קדר, נועה בביוף ומיכל לוטן. שפר היא ילידת ירושלים, אך את שנות התבגרותה בילתה במילאנו, שם למדה בבית ספר האמריקני וממנו רכשה את האנגלית ברמת שפת אם. ב-1988 חזרה לישראל והתמקדה באומנויות הבמה. בין היתר רכשה מיומנויות במשחק והופעה על במה בביה"ס של ניסן נתיב עם דגש על פיתוח קול ושיעורי גיטרה. במהלך תקופה זו החלה לכתוב ולהלחין את המוזיקה שלה, שעל אף האוריינטציה האקוסטית והפולקית, קיבלה השראה רבה דוקא מלהקת נירוונה.

ב-2005 הקליטה את אלבום הבכורה שלה, Live by the Melody, הכולל אחד עשר שירים שנכתבו והולחנו על ידה. בהכנת האלבום השתתף יניב כהן שערך את העיבודים, ניגן בגיטרה ונלווה אליה בהופעות, אליהן הצטרף גם אייל צוברי על הבאס.

דיסקוגרפיה