שני בן כנר

[ מוזיקת עולם / אתנית ]

ביוגרפיה

שני בן כנר (המזדהה רק בשם משפחתו, בן כנר) נולד ברוסיה למשפחת מוסיקאים ומלחינים. אביו הוא מורה לכינור ובילדותו התמחה על כלי זה וכן על גיטרה. מאוחר יותר היפנה את מרצו ללמוד תיפוף על כלי הקשה וכן למד לנגן על טבלה אצל המאסטר ההודי ג'אטינדר טאקור. הוא למד באקדמיה הפדרלית של לנינגרד למוסיקה ותיאטרון והשתתף במספר סרטים מקומיים ברוסיה.

בארץ התגורר בצפת וברוח המקום שילב במוסיקה שלו את צלילי המערב עם אלמנטים יהודים מסורתיים - קלייזמטים וחסידיים. את יצירתו תיארו כמסע בזמן החושף גיוון מוסיקלי מישראל, הבלקן והמזרח הרחוק. בארץ הופיע עם להקת ליווי בשם שביל החלב המורכבת מסוניה קרויטר (כינור), גרשון וייספורר (עוד), ויטאלי פודולסקי (אקורדיון), ואלרי ליפץ (באס) וארקדי זפסוצקי (תופים). עם הרכב זה הקליט אלבום ב-2003, שעקב לאלבום נדודי (2002). כמו-כן חבר לאמן גרהארד פאנקהאוזר ויחד הקליטו אלבום בשם Sita Ram ובו מזמורים קבליסטים, תפילות סוּפיות והקדשות הודיות.

בין היתר הופיע בן כנר עם מיקי גבריאלוב, נטע שיזף, תימנה בראוור ואמנים בינלאומיים. בסוף 2005 חבר לשחר קאופמן (גיטרה) ודירק קונש (כלי נשיפה) להקמת טריו היוצר אלקטרו-מוסיקת עולם בשם דיגיטל סמסרה.

דיסקוגרפיה

בן כנר ושביל החלב

רשימת שירים