תרגיל המאוורר

[ אלקטרוני 2005 - 2004 ]

ביוגרפיה

תרגיל המאוורר פעלו למשך שנה אחת בלבד, בין 2004-2005. ההרכב הפגיש שלושה חברים שהגיעו מרקעים שונים: רגאיי ומוזיקה ישראלית ישנה (יפתח דור), גראנג' וענקי גיטרות כמת'יני ופייג' (זהר קרפ) והיפ הופ ואלקטרוניקה (שי ליברובסקי, אקא דיגיטל_מי).

השלושה יצרו בליל של צ'יל אאוט, רוק, היפ-הופ, רגאיי וכוונות טובות. הם מעולם לא הספיקו להקליט את החומרים בצורה מסודרת ואת ההקלטות היחידות קיבצו באי.פי יחיד, שיצא בלייבל העצמאי של ליברובסקי, קלצונה. במהלך רוב תקופת הפעילות ביצעו בעיקר עיבודים לשירים שכתב והלחין יפתח דור, שבהם שימש כסולן ושעתידים לצאת באלבום סולו שלו בגירסותיו שלו מתישהו. מלבד שלג, הבנוי מארבע הקלטות שונות, הקטעים באי.פי הוקלטו חי. כמה מהם הוקלטו במסיבה פרטית ואחד מהם (zoom1) שימש כבסיס להקלטות אחרות שנכללו באלבום הא! של דיגיטל_מי ובאלבום "לא למאכל" של אבוצליל. שלג (4 פעמים כי טוב מיקס) הוא קטע "שמעולם לא קיבל צורה סופית והתפתח מהופעה להופעה, ובעל לפחות 7 גרסאות שונות (לפי שי)". באי.פי נכללת גירסא שהיא נסיון של שי לחבר בין כמה ארבע מההקלטות הטובות של השיר לכדי 'הגרסה האולטימטיבית'.

ההרכב הופיע בקפה רש"י, כיכר דיזנגוף, והג'הפאן (הופעה בה אירחו את קבוצת גוטל בוטל ואת סגול 59 ו-DJ Caress) בתל-אביב ופאב אגנס בהוד-השרון. שנה מאוחר יותר התפרקו עקב סכסוכים פנימיים. עם זאת, קרפ וליברובסקי חזרו לשתף פעולה מאוחר יותר וב-2006 יצא פרוייקט משותף בשם "סמבוסק 2005", בו מצטרפים אליהם אורן מרקוביץ' ואדם בורד. יחדיו הקליטו אלבום ג'ימג'ומים של אקוסטיקה אלקטרונית הזויה.

שירה, באס

יפתח   דור

שירה, גיטרה

זהר   קרפ

שירה, סמפלר

שי   ליברובסקי

דיסקוגרפיה