Mule Driver

[ אלקטרוני ]

ביוגרפיה

הראל שרייבר, אקא Mule Driver, הוא אחד משלושת מקימי הלייבל האלקטרוני אק-דאק ב-2002 (יחד עם Kalbata ו-Spark O) ואחד הפעילים בסצינת האלקטרו הירושלמית.

בהוצאה הראשונה של הלייבל, האוסף "First Time Is Real" שיצא ב-2002, נכללות 2 רצועות שלו: The Crowd ו-Walking. במרץ 2003 יצא מיני אלבום ראשון בשם Microscopic Moves המשלב אולד-סקול אלקטרוני, Fאנק, משחקי מחשב קלאסיים, דגימות מתכניות טלויזיה, ביטים מהסבנטיז ועוד. באי.פי משתתפים ניקו-טין וספארק או. באוגוסט אותה שנה הפיק עם ספארק או את האי.פי הראשון של רוקסטאר וואנאבי, "Slay Play EP". ב-2004 נכלל קטע שלו בשם "Miss Ponsibility" באוסף השני של הלייבל, "when the sky color changes, ducks automatically escape". 

רמיקסים של מיול דרייבר ניתן למצוא גם באי.פי הרמיקסים Sputnik In Love של רועי "צ'יקי" ארד (Sputnik In Doubt), בסינגל "במכונית שלי" של נערי פוסטר (Porche Spider 55 Remix) ובאי.פי הרמיקסים Cut Off The Wire של פוליש באטרפליי (Mule Driver's instrumental interpretation). ב-2005 יצא רמיקס נוסף שלו באי.פי "צדיק זכריה - רמיקסים: כרך אחד" לצד רמיקס של DJ Caress. שניהם ממקססים שירים של צדיק זכריה, נגן זורנה כורדי שאלבום הבכורה שלו ראה אור בלייבל הירושלמי "משהו על הדרך".

2006 נפתחה עם שתי הוצאות: בפברואר יצא אי.פי משותף עם ספארק או, הרביעי בסדרת "Ducks don't swim in swamps". כמו-כן יצא האוסף השני של אק-דאק לרגל שלוש שנות קיומו של הלייבל ובו נכלל שירו Aenea והרמיקס שלו Sputnik in doubt לשיר של רועי צ'יקי ארד. מגמת ההשתתפות באוספי לייבלים ירושלמים נמשכה במרץ (תרתי משמע), כאשר קטע בשם Foo Foo נכלל באוסף "משהו מהדרך", הראשון של הלייבל "משהו על הדרך".

באותה שנה הופיע שרייבר בשני הרכבים: The Models (עם ספארק או) ומוג'האידין (עם אלון אבנת ואורי קריסטל, אקא סאבסוניק), במסגרתם הקליט מספר אלבומים וקטעים. ב-2009 ביצע עם אלון כהן פסקול חי בהקרנות הסרט "היהודי הנודד - חייו של תיאודור הרצל". כמו כן תרם רמיקס עבור הסינגל Love & Pop של ספארק או וניקו טין.

ביולי 2009 פירסם דן תורן באתר הבית שלו אלבום רשת בשם "מילים נוזליות", שהוא בעצם הופעה חיה באולפן עם שרייבר. ההיכרות של שרייבר עם תורן החלה ב-2007 עת נתבקשו להופיע במיצג הסיום של ישי גרוס (יום שני האחרון של אוקטובר) בבי"ס בצלאל בירושלים. ההופעה ההיא היתה מאולתרת וספונטנית ובמשך זמן מה חיפשו השניים להופיע עם החומרים בצורה הולמת יותר. שעת כושר לכך הזדמנה בסוף מאי 2008, כאשר שרייבר התארח בתכנית הרדיו של תורן "כאן דן 2.0" ברדיו תל-אביב. ההופעה הוקלטה חי באולפן כאשר תורן מתפעל גיטרה, סמפלר ומפוחית ושרייבר מוסיף סינטים ומכונות. מאוחר יותר הוסיף פיטר רוט קטעי באס.

במקביל, הגה לעצמו פלטפורמה חדשה בשם Los Jubilee לפירסום חומריו האישיים בצורת בלוג ולייבל דיגיטלי. היצירה הראשונה לחנוך אותה היתה הסינגל "מסכה כחולה" עם רוקי בי בהשראת The Blue Mask של לו ריד. בהמשך פירסם אלבום רשת בשם V789 TAT, אשר הוקלט במקור כליווי לתערוכתה של טטיאנה לוקסמבורג הנושאת את אותו השם. באפריל 2010 איגד את כל הרמיקסים שצויינו לעיל (עבור פוליש באטרפליי, רועי ארד, נערי פוסטר, צדיק זכריה, ספארק או + ניקוטין, כינורו של רוטשילד, איבו לולה, פיקה ודי ג'יי קארס) באלבום הרשת Drive All Night and Deliver. בהמשך הלחין פסקול לשני מיצגים של האמן טל אדלר בתערוכתו "החוליה החסרה".

תכנות

הראל   שרייבר

דיסקוגרפיה

Bright Skull from Borrowed Dreams

רשימת שירים

For all our Heroes are Gone / Earth is Spinning Slower

רשימת שירים

The Mystery of Mordy Laye and The Group Modular

רשימת שירים

Drive All Night and Deliver

רשימת שירים