Onion God

[ רוק 2006 - 1994 ]

ביוגרפיה

על פי הפרסומת, חומוס עושים באהבה או שלא עושים בכלל. במקרה של Onion God, רוק כבד הם עשו עם הרבה אהבה, דיסטורשן, אנרגיות ושאיפות, אך בסופו של דבר, לא עשו בכלל. מקרה קלאסי של פוטנציאל לא ממומש. לאחר עשור של פעילות, אינספור הופעות, גרעין אוהדים מתפתח, דמואים מפוזרים לרוב והבטחות רבות מדי שהנה האלבום אוטוטו יוצא, התפרק ההרכב מבלי שהספיק להותיר חותם רשמי כלשהו...מלבד שיר בודד (ועוד בעברית!).

Onion God הוקמה לקראת סוף 1994 ע"י הגיטריסט דידי עובדיה והבאסיסט אבי אורן על חורבות הרכב פאואר מטאל בשם Foreign Cellar (עם הסולן דני שפריר והמתופף אביב אזרד). להשלמת הליין-אפ, גייסו השניים את אורי רוזנברג (גיטרה), יובל חייבי (תופים) וירון דויטש (שירה). שם ההרכב נקבע על שם רחוב בצלאל (קרי בצל-אל), שליד אולפני ההקלטות אמביאנס ברמת גן בהם שהו. הלהקה הושפעה מהרכבים כגון פיית' נו מור, קינג קרימזון ועלית הרכבי הגראנג' של סיאטל. ב-1996 ערכו את הופעותיהם הראשונות, באחת מהן העלו לבמה את בן עד כסולן אורח, שהפך מהר מאד לסולן הקבוע.

עד 2000 הקדישה הלהקה את זמנה להופעות והקלטות לקראת צאת האלבום. השירים שנערמו פורסמו בפורומים שונים ברשת, עם הבטחה לא ממומשת להוצאת אלבום רשמי. באחד האתרים שריכז את מלאי השירים שלהם חולקו אלה על פי סדר לוגי מסויים של דמואים. אלא שהחל משנת 2000 החלו חברי הלהקה לרעות בשדות זרים והפוקוס ניטל מן הלהקה, כמו גם מספר חילופים בליין-אפ. עובדיה חבר לתקופה מסויימת אל Guidance (ובתמורה תרם סולנה דורי צ'י גיטרה ללהקה). גילי רוזנברג (הג'ונסונס) תרם באס לתקופת מה עד הגעתו של אורן זיו. באותה שנה הצטרף חייבי אל להקת Crossfire וזו בתמורה העניקה את שירותיו של הגיטריסט גלעד פסטרנק ללהקה. ההרכב לא ויתר והופיע במספר פסטיבלים גדולים (כגון אקסטרים ובומבמלה) וחלק במה בעיקר עם Seek Irony ו-Guidance. כמה מן הדמואים שפיזר באותה תקופה זכו לזמן אויר בתכנית הרדיו של ג'קי שרגא, נקודת הג'ק ולמשך חצי שנה הוכרז כהרכב הטוב ביותר באתר המוסיקה אמברוזיה.

עם הזמן, הפרוייקטים החיצוניים מסמסו עוד ועוד את הלהקה. פסטרנק, זיו וחייבי המשיכו עם Crossfire (וערבי מחווה לרובים ושושנים) ובד בבד החלו בשיתוף הפעולה עם חברי מופע הארנבות של דוקטור קספר. תחילה ניגנו פסטרנק וחייבי עם יפעת נח, בת טיפוחיו של שי להב, תחת השם ליברה. מאוחר יותר ניגנו עם זיו כהרכב הליווי של להב באלבום הסולו שלו תחת האליאס אדוני הממון. 2006 היתה שנת הדעיכה הגדולה של ההרכב, שבאופן מפתיע, מצא זמן להקליט סופסוף שיר ראשון רשמי, הכי אנטיתזה לגראנג' והמטאל המלודי שהינחה אותו עד אז - "גלגל ענק", הלהיט של חלב ודבש, שיצא באלבום "הללויה", אלבום מחווה שהוקדש כולו לביצועים רוקיסטים לשיריו של קובי אושרת. בסוף השנה גם בן עד מצא לעצמו תעסוקה אחרת כסולן ההרכב ניאון. כך הגיעה לסופה הרשמי דרכה של הלהקה.

שירה

בן-עד   סמושקין

גיטרה

דורי   צ'י

גיטרה

דידי   עובדיה

באס

גילי   רוזנברג

גיטרה

גלעד   פסטרנק

באס

אורן   זיו

תופים

יובי   חיבי

דיסקוגרפיה