אגניוולוק

[ אקספרימנטלי - 1999 ]

ביוגרפיה

אגניוולוק, כמו בון ג'ובי וואן הלן (להבדיל אלפי הבדלות), היא להקה הנקראת על שם המובילה שלה, ורה אגניוולוק, אמנית חזותית ומוסיקאית ניאו-פולק ילידת אוקראינה, אשר עלתה לישראל, התנחלה בירושלים ואיחדה כוחות עם ואדים גוסיס, אקא Chaos as Shelter, איחוד שיצר דארק-אמביינט וניאו-פולק קודר במיוחד, מושפע מפולקלור סובייטי ומיסטיקה אקספרימנטלית. שיתוף הפעולה הפורה בין השניים היה הדדי, הן באלבומים של הצמד והן בהקמת הסוג-של לייבל New Jerusalem Studio, בו הקליטו את אלבומיהם.

אגניוולוק (שבאוקראינית פירושו שועל אש) הוקמה ב-1999 וההקלטה הראשונה יצאה באותה שנה כאלבום מיסתורי לא-רשמי בשם Belena באוסף Yersinia Pestis. האלבום כלל ארבע רצועות סולו של ואדים וארבע נוספות משותפות. כעבור שלוש שנים יצא אלבום הבכורה Sculptor בלייבל הגרמני StateArt. אל הצמד הצטרפו איגור קרוטוגולוב על הבאס ושוריק וויטס עלי חליל. האלבום שילב בצורה מרהיבת אזניים בין צ'לו לבס, כלי הקשה מתכתיים ורעשים אלקטרוניים, זעקות שבר באוקראינית וקטע סוגר הנמתח על גבי 23 דקות אינסטרומנטליות. החויה המוסיקלית-רוחנית ניתנה להשגה רק על גבי ויניל עד 2006, או אז יצא האלבום במהדורה מחודשת בלייבל הישראלי החזית המזרחית עם קטע בונוס נוסף בשם Angels.

ב-2003 תרמו קטע בשם Town With Yellow Eyes לאוסף Secret Lords. ב-2006, קודם לצאת המהדורה המחודשת של Sculptor, ראה אור האלבום שני Cherries, שיצא אף הוא בחזית המזרחית וכלל את גוסיס וקרוטוגולוב. ורה מצדה התארחה באלבומים Dawn Syndrome ו-One של Chaos as Shelter. ב-2009 שבו בחזית המזרחית להתעסק עם חומריה המוקדמים והפעם הוציאו רשמית את ההקלטה המקורית של Belena תחת השם Henbane (כשם שיר המופיע באלבום Cherries).

שירה

ורה   אגניוולוק

תכנות

ואדים גוסיס  

באס

איגור   קרוטוגולוב

חליל

שוריק   וויטס

דיסקוגרפיה