אסורה

[ רוק 2007 - 2004 ]

ביוגרפיה

אסורה ("אויב האלים" בתרבות ההינדו) היא הגלגול הרציני ביותר של החברים אהוד רופא, ואלרי שופלנסקי וספי אקריש לאחר מספר הרכבי פאנק-תיכון קיקיוניים ( "מעאפנים" על פי הגדרתם) כגון Junkyard Kids, יד שניה ו-Fatcore, בהן נטלו חלק בקונסטלציה כזו או אחרת.

הופעת הבכורה של אסורה נערכה בהאנגר ענק באמצע חורשה שוממת בפרדס חנה, ינואר 2005, שאיכלס פסטיבל פאנק ומטאל יחד עם להקות כגון ויסרה טרייל, נקמת עוללים, ברוטאל פולקה ונגד הכיבוש 2 ב-5. אסורה פתחה את הפסטיבל, שנסגר מהר מאד עקב שלושה שוטרים משועממים, שהותירו 200 בני נוער צמאים לפאנק ומטאל עם חצי תאוותם בידם.

ההרכב המקורי כלל את רופא, שופלנסקי, אקריש וכץ. לתקופה קצרה ניגנה עמם פלג חלפין (אקס ועדת קישוט) ומשלא הסתדרו יחד, צירפו את גיא שחם (סמרטוט כחול לבן). ההרכב מנגן הארדקור פאנק (בחור גרמני חובב פאנק ישראלי כינה אותם בפאנזין שלו hardcore with screamo influences). השפעות אלה כוללות להקות כגון Hongo, sls3 ו-Buried Inside.

ב-2005 שיחררו לרשת דמו בעל חמישה שירים שהוקלטו בחזרות. הדמו החליף ידיים ומחשבים ע"י תוכנות שיתוף קבצים. על אף שהלהקה הופיעה ב-2007, לא התעקשה על המשכיותה וכמנהג רוב להקות ה-Pאנק בארץ, כשחזרו להופיע, עשו זאת תחת שם אחר. 2008 אסורה הופיעה תחת השם סכינים בעינים.

שירה

אהוד   רופא

גיטרה

גיא   שחם

גיטרה

ואלרי   שפולנסקי

באס

ספי   אקריש

תופים

לירי   כץ

דיסקוגרפיה