גדי ברוך חינקיס

[ אלקטרוני ]

ביוגרפיה

צריך להודות שאין דרך בטוחה לעלות על פרץ היצירתיות הנובע מהלייבל High Fiber מצד אחד, ולנסות לשייך את פירותיה לאמני הלייבל מצד שני. תחת מעטה השמות הרחב פועל גדי ברוך חינקיס, מפיק הפועל תחת כינויים רבים ונצר למשפחת אינדי מוסיקלית מיוחדת (אחותו היא הדס חינקיס, אקא Her Highness). חינקיס הוא ראפר והמפיק המוסיקלי של הפרברים רפיוג'יז (תחת הכינוי MC מקדאדי G) ובין היתר עבד והפיק שירים להודסקא אקספלוסיב, SFTC, PR Troopers, פלד ואורטגה ואפילו הקליט עם הדג נחש באלבומם "בעזרת הג'אם". אך בעוד הפרברים מייצרים היפ הופ כוחני ועמוס ביטים, חינקיס יוצר בעצמו אלקטרוניקה אינסטרומנטלית כוחנית ועמוסת ביטים לא פחות תחת השם ונדרשמוקן.

הצליל של גד מתאפיין בקרחנה אנרגטית ותוקפנית. הוא משחק על הניגוד בין תמימות ובתוליות ראשונית לבין ניסיוניות חדשנית ועתידנית. בעבודות הסולו שלו הוא נותן בעיטת באסים מסגוננת שמשלבת בין BPM גבוה לבין עושר ותפיסה יצירתית של הצליל. באלבום הסולו הראשון שלו, The Vndrshmken Expiriense, הוא חוקר תדרים וצלילי ברייק-קור, IDM, נויז וטכנו. עטיפת האלבום עוצבה על ידי גרפיקאי הבית של "היי פייבר", פילפלד, וזכתה לככב במגאזין גרפיקה דני נחשב. בנוסף היא הוצגה בתערוכת "Street Beauty" שהתקיימה בתל אביב באוגוסט 2006.

לאחר הפירוק של הפרברים רפיוג'יז בסוף 2007, התמקד בתרומה והפקה מוסיקלית עבור הרכבים אחרים, כך למשל עבור אלבומי הבכורה של פלד ואורטגה והודסקא אקספלוסיב. בתקופה זו, ממקום מושבו בברלין, התערה בסצינה המקומית ופיתח עמם שיתופי פעולה. שני סקסופוניסטים שנקרו בדרכו ב-2009 היו הקנדית אנדריאה רוברטס והצרפתי פלורן מאנאן השלושה הקימו הרכב סווינג-פופ בשם Dirty Honkers, אשר שילב את כלי הנשיפה עם אלקטרוניקה מחוספסת.

דיסקוגרפיה

The Vndrshmken Expiriense

רשימת שירים