גמאגמא

[ רוק - 2005 ]

ביוגרפיה

גמאגמא הוא תוצר כתיבתם המשותפת של גל הרפז וטל וייצמן, שהחלה בקיץ 2001. בתחילה היתה העבודה המשותפת מבוססת על הלחנה של טל לטקסטים של גל, ועם הזמן נכתבו גם שירים יחד ממש. בקיץ 2004 נכנסו השניים לאולפן ועם נגנים נוספים, הקליטו את תקליטם הראשון: גמאגמא. 
 
גל הרפז, זמרת יוצרת ופסיכולוגית. גדלה והתחנכה ברחובות לאמא מורה לבלט ואבא טייס. מגיל צעיר רקדה בלט והשתתפה בסיבובי הופעות ברחבי העולם עם להקת המחול "שלום". את עיסוקה במוסיקה החלה בתחום הקלאסי, למדה פסנתר שנים רבות ופיתוח קול. בספטמבר 2004 קיבלה תואר "דוקטור לפסיכולוגיה" באוניברסיטת תל-אביב. כפסיכולוגית חברתית מתמקדת בנושאים של זהות, מוטיבציות ויחסים בין קבוצות. 
 
טל וייצמן, נגן, זמר, כותב ומעבד, גדל והתחנך בנתניה לאמא פסלת וציירת ואבא שחקן, זמר ורקדן. לאמנות ומוסיקה נחשף מגיל צעיר, כתב ניגן ושר בלהקת הנוער "מוטיב השכחה". בצבא שירת בתזמורת צה"ל. הוא מדריך מוסמך לתזמורות נוער, הופיע והקליט עם אומנים שונים, עבד כזמר ליווי בתוכנית "בטברנה". כיום הוא מלמד מוסיקה. באוגוסט 2005 סיים את לימודי התואר הראשון בהיסטוריה ובפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב. 

אלבום הבכורה כולל 12 שירים. הסגנון המוסיקאלי של ההרכב מבוסס על גרוב ורוק, עם השפעות מן הבלוז ומקצבים לטיניים והוא מציג חזרה לעבודת אולפן המבוססת על נגנים המקליטים את תפקידיהם על כלים אותנטיים, ללא שימוש בעזרים טכנו-אלקטרוניים. את הטקסטים באלבום כתבו גל הרפז וטל וייצמן, על הלחנים והעיבודים אחראי טל וייצמן ולהפקה המוסיקלית אחראים טל וגדי פיינגולד. לאחר צאת האלבום החלו להופיע ברחבי הארץ. בנוסף לצמד, בהרכב חברים גל הרפז (שירה) איתן אהרוני (קלידים), שי ג'רבי (גיטרות), איתי סימון (בס) ואלכס נמירובסקי (תופים).

שירה

גל   הרפז

גיטרה

שי   ג'רבי

גיטרה, באס

טלי   ויצמן

באס

בועז   שר שלום

קלידים

איתן   אהרוני

תופים

אלכסנדר   נמירובסקי

דיסקוגרפיה