דב האמר

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

דב האמר הוא אחד ממבשרי מוסיקת הקאנטרי בלוז בארץ. הוא נולד בשיקגו ובצעירותו תיפקד כבאסיסט. בגיל 20 לקח את ההרמוניקה ליד (ולפה) ומאז הפך לוירטואוז על כלי זה.

הוא כיהן כנגן בלהקות הליווי של זורה יאנג, קינג ארנסט ורוני פיטרסון וכנגן אורח בלהקת The Midnight Mojo Blues Band, כמו-כן עם אמן הבלוז הקנדי טד קופר, שם גם פגש את שותפו הקרוב לעתיד, רוני כץ (שניגן בשנות השמונים בלהקת ליבי והפלאש). זו היתה תקופת מפתח עבור שניהם בהתפתחותם המוסיקלית בכלל, ובז'אנר הבלוז בפרט. לאחר כ-4 שנים בהם ניגנו בהרכב, חזר טד לקנדה והשניים המשיכו לנגן יחדיו בהרכב רגאיי שהקימו, ולאחר מכן ב-Daily Blues. בהמשך נפרדו דרכיהם. רוני המשיך בקריירת סולו ודב הקים את ההרכב CG & The Hammer, אחד מהרכבי הבלוז המובילים כיום בישראל (הוציאו אלבום אחד ב-2002 בשם Feels like home).

ב-2004 חזרו לנגן יחד במופע בלוז אקוסטי שרץ באופן קבוע במועדון מייק'ס פלייס. תוך כדי עבודתם המשותפת החלו לעבוד על אלבום הבכורה של דב, Going Deep. האלבום מאגד לתוכו חומרים אותם כתב דב בנפרד ובשילוב עם מוסיקאים אחרים במהלך השנים, וחומר חדש אותו כתב בשיתוף עם רוני במהלך 2003-4. באלבום זה חזר לשורשים בבלוז אקוסטי, שורשי, חם, כן ומלא נשמה.

דיסקוגרפיה