דניאלה ספקטור

[ האזנה קלה ]

ביוגרפיה

מאז 2005 התבשלה דניאלה ספקטור על אש נמוכה בהופעות קטנות ואינטימיות במקומות דחוקים בתל אביב כמו הכפוסטה בפלורנטין. שם, כאשר עוד נקראה בשמה הקודם דניאלה פפיש, מגובה ע"י רועי קרפמן על הקלידים ואקורדיון, בן ספקטור (להקת משה) על הסינתי-סמפלר, אורי אבני על הגיטרה ואסף דגן (ג'אז'נ'רול)  על התופים, הפגינה חומרים מתקתקים מקוריים בעברית, שכמו גיירו אלמנטים חולמניים של סיגר רוס, ברייט אייז וסופיאן סטיבנס וזרקו אותם אל הקלחת הלבנטינית. בזמן שביצעה את ההופעות הללו, הקליטה אי.פי שכלל חמישה משיריה.

למחייתה, כתבה דניאלה מוזיקה למחול (למשל "כל החלונות פתוחים" של נדר רוסנו, "תשוקת ההומלסים- מחול בשמונה מערכות" של רובי אדלמן), תיאטרון, וידאו-ארט וסרטים קצרים. עוד הופיעה בהרכב צדדי בשם Two Drops יחד עם בן ספקטור (קלידים) ושירלי קונס. העבודה עם ספקטור גלשה הלאה אל החיים הזוגיים, וכך פפיש הפציעה ב-2009 תחת שם משפחה חדש והרכב ישן בדרך לאלבום בכורה אפונימי (בו מופיעים שני שירים מהאי.פי - "על הים" ו"גני גנים"). באלבום התארחה גלריה נכבדה של אורחים: נועה גולנדסקי על כלי הקשה, יהוא ירון על קונטרבס, גליה חי על ויולה (כל השלושה אגב מנגנים בפאניק אנסמבל), עידית מינצר (בלקן במחסן) על קרן יער, דן קרפמן (מתהילת סימפוזיון) על הבאס וכמובן אין אפשר בלי מאיה בלזיצמן על הצ'לו. דניאלה שרה ומנגנת באלבום על פסנתר, גיטרה, בנג'ו, קסילופון ותיכנותי מחשב. בן ספקטור הקליט, ניגן ותיכנת.

אלבום הבכורה הצליח בצורה יוצאת דופן עבור שם אנונימי למדי. ספקטור הפכה לנסיכת האינדי הישראלי ואירוחים באלבומים אחרים לא איחרו להגיע. כך התארחה באלבום הבכורה של צח דרורי, "כיוון הרוח" וב"אהוב ליבי" של דניאל סלומון, שניהם יצאו ב-2010.

דיסקוגרפיה

הופעה חיה בפסטיבל הפסנתר

רשימת שירים

אקווריום - הופעה חיה במפעל הפיס

רשימת שירים

מקום על פני המים

רשימת שירים

כל הדברים היפים באמת

רשימת שירים

דניאלה ספקטור

רשימת שירים