היורשת

[ רוק - 2001 ]

ביוגרפיה

היורשת היא התוצר הסופי של כמה גלגולים ולהקות ביניים של חברי הלהקה. אחרי השחרור מהצבא, הקים הסולן יניב לוי להקת מטאל בשם 1963 שלא האריכה ימים. יחד עם המתופף אורן הלמות (לשעבר להקת כנען 2000) והבאסיסט אריאל לבנטל הקימו להקה נוספת בשם Infinity, שהוגדרה על-ידם כשילוב של Faith No More עם Dream Theater. הלהקה התפרקה בלוס אנג'לס בתחילת 2000.

אריאל לבנטל מעולם לא למד נגינה על באס ומעולם לא רצה להיות באסיסט. כבן של ויולן בתזמורת הפילהרמונית, הוא כן למד על כינור, פסנתר וגיטרה. הלהקה היא זו שהפילה עליו את תיק הבאסיסט. ג'קי שרגא לא מוצא את עצמו מאז ימי התיכון אלא מאחורי מערכת התופים. חבר נוסף, אפי שושני ניגן על קלידים. בציר מקביל, רונן זל הוקסם מהגיטרה. ג'קי ואפי היו מבריזים מביה"ס לביתו לשמוע תקליטים של דיפ פרפל ולד זפלין. אחרי הצבא היגר לבלגיה, שם התגורר למשך 6 שנים, מכר יהלומים ואבני חן ברחבי אירופה והצטרף להרכב בלגי בשם The Tommyknockers.

ב-1995 הקפיצו ג'קי ואפי את רונן חזרה ארצה לשם הקמת להקה. בגלגול הראשון נקרא "אוג". זל הספיק להשתפשף עם הרדינג ג' וצביקה פיק (עמו הוא מנגן עד היום). לאחר ששמעו חומרים של Infinity, צירפו את יניב לוי כסולן. ב-2001 הוקמה היורשת רשמית. הלהקה הופיעה מתחילת 2000 למשך שנתיים-שלוש ואז לקחה פסק זמן. אפי שושני עזב ואת מקומו תפס עמיר שרון, חבר של לבנטל, שהתבקש לשיר בחתונתו של האחרון, לצד...יניב לוי וג'קי שרגא, מה שסלל את דרכו ללהקה. בד בבד עם פעילותו בלהקה, תופף שרגא עבור The Johnsons, עמם הקליט את אלבום הבכורה. כמו-כן היה בעל תכנית הרוק "נקודת הג'ק" ברדיו תל-אביב (102FM).

לקראת סוף 2005 חזרו לפעילות, חידשו את האתר הרשמי שלהם ואף העלו בו אלבום שלם להורדה חינם.

שירה

יניב   לוי

גיטרה

רונן   זל

באס

אריאל   לבנטל

קלידים

אפי   שושני

תופים

ג'קי   שרגא

דיסקוגרפיה