הילה וייס

[ רוק ]

ביוגרפיה

מי שמתגעגע לתור הזהב של הוליווד, התקופה הנוצצת של כוכבות הפין אפ כגון ג'יין מנספילד, מרלן דיטריך ומיי ווסט, עם שירי הג'אז התקופתיים של אותן שנות ארבעים המוקדמות, יכול למצוא את מבוקשו בשירים הנפלאים וספוגי האוירה של הילה וייס.

הז'אנר הנ"ל התפתח אט אט לכדי אסכולה שלמה באינדי הישראלי, עם שירי וינטאג' ארומטיים שהגיעו גם מכיוונן של מיכל לוטן, שרית שצקי וכמובן רות דולורס וייס. לא מפתיע אם כן, למצוא ברשימת ההשפעות של וייס שמות כמו טום ווייטס, ג'וני מיטשל, מאדי ווטרס ובאדי גאי. וייס היא בוגרת בי"ס רימון למוסיקה, בוגרת החוג להנדסת קול וביצועי גיטרה. כבר בגיל 15 פרסמה ארבעה שירים פרסום בינלאומי וכמו-כן הופיעה עם מספר הרכבים זניחים כגיטריסטית מובילה, אחד מהם, באראבאן שיק, אף הספיק להקליט אי.פי עצמאית.

ב-2006 החליטה ללכת סולו והחלה לכתוב חומרים לקראת אלבום בכורה. ב-2006 נכלל השיר "Never Again" באוסף פולארויד הרביעי של מגזין השרת העיוור. הסינגל הרשמי הראשון (That Sucks) ראה אור שלוש שנים מאוחר יותר ושותפו בו בין היתר חברי הדג נחש שלומי אלון ויאיר סלוצקי, דיג'יי אלארם, דני וייצפלד, יקיר בן טוב (הקרטל) ועוד.

דיסקוגרפיה