השרוט

[ רוק ]

ביוגרפיה

מה כבר אפשר לצפות ממישהו שמכנה עצמו השרוט? אם מאחורי השרוף לא עמדה אלא מעשיה של חיים צינוביץ בריא, שלם ומתוסכל, מאחורי השרוט עומד עירד עתיר, שעל פי חומריו ושיריו, הכינוי לא גדול על מידותיו. להיפך.

עתיר שייך לחבורה המורחבת של קבוצת גוטל בוטל. ברבות מהופעותיו חימם את גוטל בוטל או מופע החיים של מוטי פנאן ועמו ניגן בתחילת הדרך ג'ו "מר צרצר" רוזן יחד עם רפי פרח (שבעצמו ניגן עם נתי ארנן בלהקות שקדמו לגוטל בוטל). על אף שבמקור הוא מגיע מתחום המוסיקה הקלאסית כפסנתרן, מלחין ובעל תואר שני במוסיקה מאוני’ ת"א, עתיר עושה הכל כדי שתקחו אותו באי-רצינות תהומית, וכדי לבסס את מאוויו, הוא מחבר שירי ביבים מטופשים להחריד ומחרידים להטפיש שלעומתם שירים של פנצ'ר ושלישיית מה קשור נשמעים כמקאמות הפאר של ביאליק. את הנונסנס הזה הוא לקח אל הבמה בעזרתה של להקת הליווי שלו, שהיא בעצם Mr. Error Sound System.

ב-2006, לאחר כמה שנים של הופעות, הוציא על גבי תקליטור 13 קטעים כאלה תחת השם "רפי אתה מקליט?", בו ניתן לשמוע את יצירות המופת "כוסית", "קולה זין", "קרוקודיל", "הנקניקיה של אבא" ועוד. באלבום משתתפים רפי פרח (גיטרה), רותם פרח (גיטרה באס), רודי ברזין (תופים), ומאיה דוניץ (קולות ליווי).

שירה

עירד   עתיר

גיטרה

רפי   פרח

באס

ג'ו   רוזן

דיסקוגרפיה

רפי, אתה מקליט?

רשימת שירים