התזמורת הטרופית של איליאן פאנסאנסוי

[ אקספרימנטלי - 2006 ]

ביוגרפיה

כל עוד היצירתיות מפעפעת וישנם חברים המוכנים להעלות על הבמה וליישם את הכשרון הבלתי-נדלה שלהם מן הכח אל הפועל, לא תחסרנה סיבות ואמתלות להקים הרכב חדש עם קונספט מפוקפק ושם מוזר עוד יותר. חברי התזמורת הטרופית של איליאן פאנסנסוי כבר היו "במקרה" בסביבה, אז למה לא לנסות משהו חדש?

ה"משהו" החדש הוא מוסיקה המבוססת על התרבות הנאטופית. הנאטופים, הסבירו, היה שבט קדום שהורכב מציידים ושהתנחל באיזור ראש-העין. רוק נאטופי לא נשמע כה מוזר לאור הותק של עידו עזריה וחיים רחמני באנסמבלים אקספרימנטלים מרובי-נגנים אחרים בהם נטלו חלק (למשל אנסמבל שתוק-האוזן או הקראטה באנד בו ניגן עזריה). התזמורת הוקמה ע"י טליק אדיר במטרה להנציח את איליאן פאנסנסוי, עובד פיליפיני שנרדף ונכלא בארץ, שוחרר, חזר למולדתו ושם נרצח.

המוסיקה השבטית הקדומה של התזמורת מינימליסטית עם השפעות של רוק אוונגארדי עכשוי. היא כללה כלי נגינה כגון חליל רועים, פעמונים טיבטים (חיים רחמני), קרן יער (דלית סגל), צ'לו ותופי מרים (אולגה ?), אקורדיון (בוריס מרצ'ינובסקי) ועוד. באוקטובר 2008 ראה אור אוסף של תחנת הרדיו הסטודנטיאלית "רדיו הר הצופים" הירושלמית בשם Where is the Hummus? (פראפראזה על האוסף הראשון של תחנת הרדיו המקבילה מתל-אביב, Where is the Sunshine) ובו מבחר קטעים של הקלטות חיות באולפני הרדיו, ביניהן גירסא של התזמורת ל-While Driving in the Street.

שירה, גיטרה

טליק   אדיר

גיטרה, חליל

חיים   רחמני

באס

יהוא   ירון

אקורדיון

בוריס   מרצינובסקי

כלי הקשה

שי   לוינשטיין

כלי הקשה

סתו   בן שחר

קלרינט

עידו   עזריה

אפקטים

עופר   סמילנסקי

דיסקוגרפיה