זיו רובינשטיין

[ רוק ]

ביוגרפיה

לכל מי שלא בקיא במוסיקה האלטרנטיבית הישראלית, השם זיו רובינשטיין מעלה זכרונות משערוריה זוטרה שנטל בה חלק באחת התכניות של דודו טופז, אך רובינשטיין אינו כוכבן של משימות בידור אלא יוצר וסולן מאז ילדותו.

זיו גדל בתל-אביב ולמד לנגן על גיטרה בגיל 11. כעבור שנתיים השתעשע עם להקת ילדים בשם Blood שהופיעה במשולש הרחובות בהם גר. כעבור שנתיים נוספות התגבש הרכב רציני יותר בשם אורסולה (ע"ש שחקנית הקולנוע אורסולה אנדרס) ואפילו יצאו ממנה כמה שמות מעניינים - המתופף זאביק גונטרסקי שימש זמן מה כמתופף של דורלקס סדלקס והגיטריסט יורם זק הוא במאי טלוויזיה מצליח (ואחיה התאום של עלמה זק מ"ארץ נהדרת"). השלימו את הליין-אפ גילי בבליקי על הבאס, גילי אפי בקלידים ולצידו של זיו זמרת בשם אסנת דר.

לאחר השירות הצבאי המריא לניו-יורק, שם למד תאוריה מוסיקלית אצל רוברט פיירברן ובחזרתו לארץ החל לעבוד על אלבום בכורה תחת הפקתו המוזיקאלית של הגיטריסט יגאל ישראלי. לאחר שלוש שנים בהן הלך לאיבוד (והתפרסם בעקבותה המיני-סקנדל לעיל), הושלם האלבום והשיר היחיד שיצא ממנו לרדיו היה "המלאך של אתמול", שיר שכתב שרון הולצמן עבור להקתו "אבטיפוס" אך אומץ בסופו של דבר על ידי רובינשטיין והפך לדואט שלו עם דפנה ארמוני. השיר לא זכה להצלחה ובגין כשלון זה ויתר רובינשטיין על הוצאת האלבום.

במשך השנתיים הקרובות ישב בבית וכתב שירים, עד שהתחבר אל ראובן חיון וביחד הקימו את להקת התינוקות. ב-2001 (ולאחר שלוש שנים של הופעות) נכנסו לאולפן להקלטת אלבום הבכורה של הלהקה. האלבום הופץ עצמאית וזכה להצלחה מפתיעה, בוודאי מעבר לציפיותיהם של חברי הלהקה. לאחר שנה נוספת של הופעות, פרשו ראובן חיון וניר סגל (שהמשיכו יחדיו ללהקת אינזים) והם הוחלפו בידי הגיטריסט מאיר סרור והמתופף אייל קוחל. שני סינגלים נוספים יצאו ללהקה: "שימי ידך" (ב-2003, גירסא רוקיסטית לשיר הילדים הידוע) ו"זמן" (2004). לאחריה, הופיעה מספר פעמים מועט והתמקדה בהקלטות לאלבום שני שתאריכו אינו ידוע. רובינשטיין, מצידו, פצח בקריירת סולו.

אחד האנשים שקיבל את האלבום של התינוקות לידיו היה המפיק המוסיקלי רזי בן עזר, המתגורר בפלורידה. רזי פירגן לאלבום והחלה התכתבות וירטואלית בין שני הצדדים, בעזרת המחשב, המיקרופונים ומצלמות הרשת. לדידם, הקשר הטראנסאטלנטי לא הפריע לגיבוש החומרים...כאילו אין ים בכלל. ואכן, משהושלם אלבום הבכורה שלו, קרא לו רובינשטיין "כאילו אין ים". האלבום ראה אור ב-2005 והוא כולל שישה שירים, ארבעה מתוכם ("כחול", "מת", "בארץ אהבתי", "פחות ופחות") יצאו כסינגלים.

דיסקוגרפיה

זיו רובינשטיין

רשימת שירים