יוליה פלדמן

[ ג'אז ובלוז ]

ביוגרפיה

תייגנו את יוליה פלדמן כיוצרת ג'אז ובלוז, אך זה יהיה שטחי מדי. שכן, היא יוצרת רב-תחומית וכשרונית בכל צבעי הקשת - מרוק מתקדם עם להקת מוסיקה פיקטה, דרך ג'אז ובלוז בהרכבים כמו איוליול ועם מיטב נגני הז'אנר בארצנו (ארני לורנס, בוריס גאמר, סטיב פסקוף ועוד) ועד יצירות קלאסיות ומודרניות עם אלתורים חופשיים ואוונגרדים באנסמבל שהקימה לעצמה.

פלדמן היא בוגרת האקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים; היא למדה אצל איריס פורטוגלי, ארני לורנס, סטיב הורנשטיין, עתליה פניאל ורובין וייזל-קפסוטו; הופיעה על במות שונות  (בין היתר במסגרת "מועדון הג'אז" של  פסטיבל ישראל כסולנית ה-Jerusalem Soul Band , במועדון ה"מיילסטון",בפסטיבל הג'אז בשוני, על במות שונות במסגרת האירועים של "חוצות העיר"בירושלים  ועוד); ואף מלמדת פיתוח קול ואלתור בקונסרבטוריון "הסדנה" בירושלים ומעבירה סדנאות אלתור לזמרים.

פלדמן חברה במספר הרכבים:
- מוסיקה פיקטה, המבצע רוק מתקדם מקורי של אהוד חורב.
- יוליה פלדמן אנסמבל (יצחק ידיד על הפסנתר, אורה בועזסון-חורב על הקונטראבס, ולאד (עדי) נדלין על התופים, דביר כץ על החליל וליאור מיליגר בסקסופון), איתו הקליטה שני אלבומים: ב-2002 את האלבום "Questioning", בו מבוצעות קומפוזיציות פרי עטה לצד עיבודים מקוריים לקטעי ג'אז מיוחדים, ו"(Words are worlds (a Tribute to Billie Holiday", אלבום אשר מציג נקודת מבט ייחודית על יצירתה ואישיותה של בילי הולידיי. אגב, דביר כץ ואורה בועזסון-חורב חברים בהרכב משלהם בשם Chameleon Trio.
- רביעיית יוליה פלדמן (סטיב פסקוף עלי גיטרה, אלון תורג'מן בגיטרה וקונטראבס ונועם דוד על התופים). 
- איוליול עם היוצרת איילת רוז גוטליב.

דיסקוגרפיה