כלבתא

[ אלקטרוני ]

ביוגרפיה

אריאל תגר, אקא כלבתא, הוא אחד משלושת מקימי הלייבל האלקטרוני אק-דאק ב-2002 (יחד עם Spark O ו-Mule Driver). כיוצר אלקטרוני, מתמקד הוא בסגנונות האסיד והדאב.

ההוצאה הראשונה של הלייבל היתה האוסף First Time Is Real, שיצא ב-2002 וכלל שני שירים של כלבתא (Susio Mio ו-Bling) ורמיקס לשיר Helipopter של Spark O. ב-2003 הקליט את "Terminal 303" - מחוות אסיד לשירו של מאיר אריאל "טרמינל לומינלט". השיר יצא על גבי cd-r. בינואר 2004 הוציא את האי.פי הראשון, The Warship EP, המושפע לדבריו מסאונד האולד סקול של מיאמי. האי.פי הוקלט בלונדון בעת שהותו של תגר שם.

במרץ אותה שנה יצא האוסף השני של הלייבל, "when the sky color changes, ducks automatically escape" ובו נכללת רצועה שלו, "The War Of Base And Bass". לקראת סוף השנה הקליט שיר עם Spinks (אקא נדב פורז) בשם Contact Jerusalem, שחנך את הלייבל Buffalo Frequency.

ב-2007 הצטרף תגר אל קותימאן ומיקסמאנסטר (חצי רדיוטריפ) להרכב גרוב פסיכדלי חובב הויניל, הקוליפונס. השלושה הקליטו את סינגל הבכורה שלהם Voyage Into The Sun שנה מאוחר יותר ושחררו אותו בלייבל הלועזי Melting Pot Music.

עם התמסמסותו של אק דאק, עברו חבריו לפסי ייצור אישיים. מיול דרייבר למשל, הקים לעצמו פלפורמה פרסומית בשם Los Jubilee. כלבתא התפזר בין לייבלים מחתרתיים יותר כגון White Label או בלוט (מיסודה של קבוצת בוטניקה), באחרון פירסם בסוף 2009 סינגל דו-שירי בשם Oh Gosh (עם סימפול קל של אונילי בשיר הנושא).

תכנות

אריאל   תגר

דיסקוגרפיה