לוקץ'

[ היפ הופ / ראפ ]

ביוגרפיה

במבט ראשון, איתי לוקץ' זוכה כבר בתואר ראשון בעולם המוסיקה הישראלי: הוא המוסיקאי הכי שמן שהיה כאן מאז ומעולם. בשיאו עבר את ה-200 ק"ג. מכיוון שיתרון בולט זה לא ניתן להסתרה ולהכחשה, לא מפתיע לשמוע ביצירתו קריצות הומוריסטיות משובחות על מצבו ועל ההשלכות של מצב זה על עולמו.

לוקץ' פעיל מאז 2000 בעולם ההיפ-הופ. הוא יצא מתוך משפחת PR Troopers (לכשעצמה נצר למשפחת הפרברים רפיוג'יז), שכללה בין היתר את פלד ואורטגה, נועה פארן ועוד. לאחר שחרש עמם את במות הארץ, התפנה לעבוד עם הדג נחש (להם הקליט את השיר "להביא את המכה" לאלבומם הרביעי "בעזרת הג'אם"), סוליקו, MC מנצור ועוד. מהצד ניתן היה לצפות בו מנהל בלוג טלויזיוני בערוץ המוסיקה או משמש כמבקר מסעדות של אתר MTV ישראל.

ב-2008 התפנה גם לעצמו. אלבום הבכורה שלו, "לא דובים ולא יער" יצא בלייבל היי פיבר והציג את האירוניה העצמית הגדולה שלו כעולם של אוכל, מדע בדיוני, אגדות, משחקי מחשב וצחוקים. הקונספט של הראפר הגדול מהחיים שמשיג כסף ובחורות התחלף בראפר דכאוני במירוץ אינסופי אחר מזון (כולל שיר הלל ל"בית הפאנקייק" בו נהג לזלול), כשעל הדרך סובל דחיות מהחברה. באלבום מתארחים חבריו לטרופרז גדי חינקיס, פלד ואורטגה, נועה פארן וכן פישי הגדול.

מאוחר יותר ב-2008, בעקבות יוזמה של שני טורי מוסיקה באתר ידיעות אחרונות (השוק השחור וזירת המטאל) אל הלייבל היי פיבר, נעשה חיבור בין שני הז'אנרים ע"י מפגש בין לוקץ' מצד ההיפהופ ולהקת הקומדי רוק / Hair Metal קו X. התוצאה - "חי בתוך בועה", שיר שהוקלט ועלה לרשת בפורים 2008 לזכה ליותר מ-35,000 צפיות. בעקבות ההצלחה הוקלט הסינגל רשמית ויצא בלייבל בספטמבר אותה שנה.

דיסקוגרפיה

ברוכים הבאים לבית הפנקייק

רשימת שירים

מיסטר לוקא ודוקטור טל

רשימת שירים

עלייתו של מלך הפרו

רשימת שירים

לא דובים ולא יער

רשימת שירים