ליידי מקבת

[ רוק - 1995 ]

ביוגרפיה

ב-1995, אסף שני ועומר הרשמן, שני חברים טובים, נהגו לנגן בעלית הגג של אסף חומרים מקוריים. כעבור שנתיים, הוצגו בפניהם שני נגנים (רן ואבישי) למטרת תחרות קליפים באחד הערוצים. הכימיה  הטובה בין הארבעה הובילה לבסוף להקמת ליידי מקבת'.

הכימיה קצת השתבשה כעבור שנה, כאשר אבישי עזב את הלהקה. הוא הוחלף ע"י ג'רמי, חבר ילדות של אסף. בין 1998-2000, הקליטה הלהקה מספר שירים (‘Spoon’, ‘Pale’, ‘Stretched’, ‘Lady Macbeth’, ‘Soul dogs’ ו-‘Mother’). אלה יצאו בדמו אי.פי בשם "The Burden Pig Tapes", שנמכר בהופעות, ובמהרה כל עותקיו אזלו. לאחר שנתיים של הופעות שליוו את צאת האי.פי, נכנסה הלהקה להקליט חומרים חדשים בהפקה עצמית. האלבום, "Roads We Take", יצא ב-2002 ולווה במיני-טור אינטנסיבי. בזמן זה פגשו את גיא ווב, טכנאי סאונד שהפך לסאונדמן ולחבר הבלתי-רשמי הקבוע של הלהקה. במהלך ההופעות נקשרו למספר להקות עמן הופיעו בקביעות - Guidance, Onion God ו-Coral Valley. בתחילת 2003 עזב ג'רמי את הלהקה בגלל סיבות אישיות.

בסוף 2003 החלו לממש את חזונם לפרוץ את השוק המקומי ולפזול לשוק העולמי. השלושה המריאו לניו-יורק, שם נטמעו בקהילת המוסיקה המקומית. הם פגשו שם את הבאסיסטית הישראלית הגר בן-ארי, שהצטרפה אליהם להופעות על בסיס זמני. לאחר ששהו שם שנה, במהלכה כתבו שירים חדשים ושייפו את הופעתם, חזרו לארץ להקלטת אלבום שני. הם נעזרו בשני באסיסטים - אילן דנוך ועידו לדרמן (אמסטפ). ביולי 2005 יצא האלבום, "Not To Write Home About".

במהלך העבודה על האלבום, הקימו יעקובוביץ' והרשמן את Jet Sam כפרוייקט צדדי. לצמד צורף יאיר יונה על גיטרה. אסף שני החל להקליט בעצמו פרוייקט סולו בשם Martha Waits Band.

שירה

אסף   שני

שירה, גיטרה

עומר   הרשמן

באס

עידו   לדרמן

תופים

רן   יעקובוביץ'

דיסקוגרפיה