מאור אפלבאום

[ רוק ]

ביוגרפיה

מאור אפלבאום ביסס את מעמדו כאחד היוצרים / מפיקים העסוקים ביותר בארץ, בעיקר בתחום המטאל ונגזרותיו. נדמה שאין הרבה להקות מהז'אנר - ותיקות כחדשות - שלא נעזרו בשירותיו בשלב זה או אחר.

כמוסיקאי, ניגן בעבר בלהקות מטאל כ-Backside, X-ecuter, Explicit ועוד (תחילת שנות התשעים, דור הרוקסן). מ-1999 הוא פעיל בסצינת האוונגארד הנויזית / מטאלית. בשנה זו הצטרף להרכב Vultures האימתני. כמו-כן הקליט אלבומי סולו ובשת"פ עם מוסיקאים אחרים תחת שמות שונים: Lunisolar, Vectorscope, Plated Steel, Screeing ועוד. יחד עם טל גלפסקי הקליט בשם I.W.R, יחד עם ישי שוורץ הקליט בשם Thy Mesmerized ויחד עם דוד בן דיין תחת השם Sleepless. להקה נוספת שהוא חבר בה היא Moonskin.

לצורך עבודות הסולו שלו, הקים לייבל משלו, Maor Appelbaum Productions. הוא למד טכנאות קול ובאולפנו הוא מכין הקלטות, מיקסינג ומאסטרינג להרכבים אחרים, כמו גם מלמד את המקצוע בבתי ספר אחרים. בתוקף תפקידו, עבד עם אמנים ידועים כגון אלפאוויל, מארק אלמונד, Legendery Pink Dots, Death in June, אפופטיגמה ברזרק ועוד. הוא כותב במגזיני רשת כ-Alternative-Zine.com ו-Metal Hammer Israel ועוד ידו נטויה.

בתחילת 2006 חזר לשתף פעולה עם רני זגר (מתהילת ליטרשפיך) תחת השם פוחלץ, שיתוף פעולה שגולם בשני אלבומים. כמו כן הוציא בסוף 2006 אלבום משותף עם אמן הנויז מאוריציו ביאנקי בשם Environmental Meditations בלייבל תופת פרופט. כעבור שנה חברו פוחלץ למתופף המטאל מתן שמואלי (מתהילת ארמילוס) להקמת Grave In The Sky, שהקליטו את אלבום הבכורה שלהם, Cutlery Hits China ב-2007.

2008 נפתחה עם הוצאת אלבום נוסף - שיתוף פעולה עם מאט גיבני, אקא Hollowing (שהקליט גם עם Chaos as Shelter) - בשם Collaborating Torture. האלבום, שלושת רבעי שעה של אמביינט דרון, יצא במשותף בתופת פרופט וב-HCB (הלייבל של דודי אופנהיים).

דיסקוגרפיה

Environmental Meditations

רשימת שירים