נועה בביוף

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

בהתגבר גל אמני הפולק האקוסטים בתחילת העשור הראשון במילניום (יהודה לדג'לי, רותם אור, עמית ארז, עמרי לוי וכו'), הצטרפה לחבורה נועה בביוף, שהחלה להופיע במקומות שונים מאז 2004 (בעיקר במרכז, אם כי הופעת הבכורה שלה נערכה בפאב המסבחה בבאר-שבע).

נועה גדלה בבאר-שבע. בגיל 15 למדה לנגן על גיטרה והלחינה שירים ראשונים. בתקופה זו הכירה את היוצר המקומי דויד פרץ, ובין השניים נוצרה חברות עמוקה ובמקביל התפתחה עשייה מוזיקלית משותפת שנמשכה בהופעות שונות ובתחילת תהליך עבודה על אי.פי ראשון שבדרך. עד 2004  למדה בביה"ס למוזיקה 'רימון' (מסלול לימודים אותו החליטה לעזוב), אך כמה משיריה נכתבו והולחנו במהלך תקופת לימודים זו ("יונתן", "לפעמים"). שיר נוסף בשם "Mary" נכלל באוסף פולארויד השני שיצא במגזין אוגוסט '05 בשרת העיוור. את הופעותיה נהגה לתבל בגרסאות כיסוי לאמנים המשפיעים עליה כגון סמוג, בארט יאנש, ג'וני מיטשל והביטלס.

ב-2007 יצאו חומריה הרשמיים הראשונים. תחילה שרה כאורחת בדואט "עוד שיר אחד וזהו" עם דויד פרץ באלבומו "הייקו בלוז". את אלבום הבכורה החליטה להקליט בארה"ב ומי שהתנדב למשימה היה לא אחר מאשר גרג וויקס, ממנהלי הלייבל האלטרנטיבי המהולל Drag City וחבר להקת Espers. האלבום, "From A Window To A Wall", יצא בלייבל Anova בנובמבר 2007.

ב-2008 יצא סמפלר של הלייבל אנובה ובו שני שיתופי פעולה עם שני אמנים נוספים מהלייבל: גירסא מוקדמת של Indian Queen עם רוקפור וגירסת כיסוי ל-Vogue של מדונה עם עמית ארז (ששר עמה דואט גם באלבום).

ביוני 2008 עברה נועה להתגורר בפילדלפיה כדי לתמוך ביציאת האלבום בארה"ב. שם הופיעה בפסטיבל CMJ הנחשב ולצד אמני אינדי אמריקאים נחשבים כמג בירד (סולנית ה'אספרס') ואנה האנטר. כמו כן ניצלה את שהותה לצילום קליפ לשירה Before Sleep בבימויו של וויקס ביערות העתיקים של פנסילבניה.

דיסקוגרפיה