ניר סנדץ'

[ פופ ]

ביוגרפיה

הפרט הכי מסעיר שניר סנדץ' העיד על עצמו הוא שבגיל מוקדם ערק ממחנה עפרה חזה למחנה ירדנה ארזי. מכאן ניתן להסיק על סגנונו, פופ-מיינסטרימי רך.

הרקע האומנותי של סנדץ' כולל לימודי תיכון בבי"ס לאומנויות (שנה במגמת המוסיקה ושלוש נוספות במגמת התיאטרון). באופן רשמי, פצח את הקריירה המוסיקלית שלו לאחר הצבא כאשר הקים עם חבריו הרכב רוק בשם "שום דבר קדוש", שפעל במשך 5 שנים ולא השאיר חותם מיוחד, בלשון המעטה (סנדץ': "שתי הופעות זכורות במיוחד: הופעה מ-ד-ה-י-מ-ה בנתניה אליה הגיעו שני אנשים בלבד והופעה מ-ד-ה-י-מ-ה הרבה יותר בת"א, אליה לא הגיע אף אחד, גם לא ההורים...").

לאחר פירוק ההרכב, החליט ללכת על קריירת סולו. רונית שחר הפגישה אותו עם לאה שבת, שהחלה לעבוד עמו צמוד על האלבום הבכורה, "ככה מקרוב", שיצא במהלך 2006 (בלייבל התו השמיני). על אף שכתב מספר שירים, רק שניים מתוכם נכנסו לרשימה הסופית. שאר השירים באלבום נכתבו ע"י לאה שבת, דורית בק - הלוי, ארז ברזוליק, שלמה יידוב ואסתר שמיר. את ההפקה המוסיקלית עשה אורי זך ובהפקת השירה סייעה קרן פלס. סנדץ' ליווה את צאת האלבום במספר הופעות, כאשר מסייעים לו על הבמה להקת הליווי של גבריאלה: אור בהיר (גיטרה), דודי ברקת (באס) וניר וטשטיין (תופים).

דיסקוגרפיה