נקמת עוללים

[ Pאנק רוק / הארדקור 2004 - 2002 ]

ביוגרפיה

נקמת עוללים החלו לנגן בפברואר 2002 כששני ילדים מכפר סבא ושני ילדים מירושלים החליטו לשלב כוחות ולזעזע מגברים. היא משוייכת לדור השני של גל הלהקות האנארכו-פאנק הישראליות שפעלו מתחילת שנות 2000 כגון סמרטוט כחול לבן, כאפה לפנים של לימור לבנת ונגד הכיבוש 2 ב-5 (הדור הראשון כלל להקות כדוגמת נכי נאצה ודיר יאסין, שפעלו עוד בשנות ה-90), כולן בעלי אג'נדה שמאלנית קיצונית. במניפסט שלהם הם מסבירים מה זה "נקמת עוללים" ולמה בחרו בו כשם הלהקה: 

"נקמת עוללים הוא שם של ארגון יהודי קיצוני שפוצץ מטען נפץ בבית ספר יסודי בצור באהר, כפר במזרח ירושלים. הנושא הזה לא עולה הרבה בציבור בישראל, למרות שכשקורים פיגועים נגד יהודים ממשיכים לדבר עליהם גם שבועות מאוחר יותר, כשהעיקר הוא להציג לעצמנו ולעולם שהיהודים הם הקורבנות ואנחנו נמצאים תחת איום מתמיד. כמובן שלהזכיר את הקיום של טרור יהודי נגד ערבים פוגע בדימוי הזה. כאשר יש אזכרה לנושא הזה, הטרוריסטים היהודים מוצגים כקיצוניים מטורפים, נפרדים מהציבור הישראלי. מעטים רואים את הקשר בין המעשה הזה, שנחשב לא חוקי, למעשים הנוראיים בהרבה של צה"ל שנחשבים חוקיים (לפחות בישראל) וזוכים בתמיכה כמעט מלאה של הציבור הישראלי. הארגון נקמת עוללים פצע 10 תלמידים ומורה בצור באהר. בשלוש שנים האחרונות, נפצעו בממוצע כ-20 פלשתינאים ביום על ידי כוחות הביטחון הישראלים, ומעל 2 ביום נהרגו. טרור יהודי הוא לא משהו קיצוני או חד פעמי, הטרור הוא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, והוא מתבצע באופן יום יומי".

אלבום הבכורה שלהם, "מורשת קרב", הוקלט באביב 2003 והכיל 11 שירים, שישה בעברית וחמישה באנגלית. תהליך ההפקה של האלבום, מההקלטה ועד ההדפסה, נעשה על ידי הלהקה וחבריה, מה שנקרא DIY (כלומר Do It Yourself). עטיפת האלבום ידידותית לסביבה ועשויה מחומרים מתכלים. שירים מהאלבום נכללו גם באי.פי משותף עם להקת קראסט-רוק טורקית בשם Your Kingdom is Doomed שיצא ב-A.M.A. Records & Tapes. על עמדתם הפוליטית ניתן ללמוד משמות שירים כגון "הרס ישראל השלמה", "תסמונת גטו", "התרבות שלכם עושה לי בחילה" ו-"טיהור אתני".

ב-2004 יצא אי.פי נוסף בשם "ארץ אוכלת יושביה" בלייבל בושת רקורדס. האי.פי הציג שישה שירים חדשים + שני שירים מהאלבום הראשון. ההד האחרון לפעילותה הגיע ב-2006 מהלייבל הגרמני Campry, ששיחרר ספליט ויניל של הלהקה עם להקת הארנכו-פאנק הסקוטית Oi Polloi (החלק של העוללים נקרא Heavenly Peace).

שירה

גיורא   קצין

גיטרה

דוד   קצין

באס

טל   לוי (2)

תופים

יניב   גלר

דיסקוגרפיה

Split w/ Your Kingdom is Doomed

רשימת שירים