נש

[ רגאיי / דאב /Fאנק - 2005 ]

ביוגרפיה

מאז 2005 הפציעו "פרוייקטים" רבים: מפיקי פופ משוייפים שנותנים אחר כבוד את הבמה לסולניות נעימות זמר לפרוץ דימה. עופר מאירי שיתף במטרופולין את רוני אלטר, שרונה נסטוביץ', אמילי קרפל, אפרת גוש ועוד. אורן שטרית וגסטהאוס קידמו את חני ברמנסקי, שרונה נסטוביץ' (שוב) ומירב זוהר-וסקר. פרוייקט 30 של אלעד כהן ושגיא צורף נתן את הבמה לדוגמנית מלאני פרס לפצוח בשיר. אלון אדירי, שעומד מאחורי הפרוייקט נש, הוא בעל קריירה מצליחה יותר מכל אלה לעיל, אך בכל זאת נשאר די אנונימי בארץ. שתי הזמרות שמשתתפות בפרוייקט שלו הן אתי בל וקרן מלכה.

אדירי החל את הקריירה המוסיקלית שלו דוקא בבריטניה. הוא טען שהצלחת "אם ננעלו" של עפרה חזה בחו"ל גרמה לו לחשוב שהוא יצליח גם כן. על אף שהמציאות, כצפוי, טפחה על פניו, המשיך אדירי בהרבה נחישות ועקשנות לפלס דרך בבריטניה, עד שלבסוף הפך למפיק וטכנאי בית בחברת התקליטים On-U Sound מבית היוצר של המפיק הנודע אדריאן שרווד. בעבודה זו נטל חלק בהקלטת אלבומים של אמנים כגון אדמסקי, הקיור, פריימל סקרים ודאב סינדיקט, שאף צירפו אותו להרכב באופן רשמי ולמסע הופעות ברחבי העולם.

בתום תקופה ממושכת באנגליה חזר לארץ והקים את הלייבל Fresh Records. האלבום הראשון שיצא בו הוא "אין חדש תחת השמש" תחת השם נש - 11 שירים פרי עטו של אדירי, ששר לצד שתי זמרות שולים דאז: קרן מלכה (שליוותה את דני סנדרסון והקליטה עם עידן רייכל) ואתי בל (בוגרת בי"ס רימון שהעלתה עד אז מופע בשם "שירים מהבטן"). הסגנון המוסיקלי באלבום הוא פופי חולמני עם נגיעות דאב, היפ-הופ, רגאיי ומוזיקה אקוסטית, ויש שהגדירו אותו "מלא שירי הודאה לאל כמו השירים הבוקעים מסאונדסיסטמים ברסלביים". 

באותה שנה יצא האלבום השני בלייבל, "ברוכים הבאים לחיים הטובים" של טלי פיין, שמרבית השירים בו נכתבו אף הם ע"י אדירי.

שירה

אתי   בל

שירה

קרן   מלכה

שירה

אלון   אדירי

דיסקוגרפיה

אין חדש תחת השמש

רשימת שירים