ערפל

[ רוק - 1997 ]

ביוגרפיה

מה שנחמד בלהקות מטאל על טהרת עולי חבר העמים הוא שלמרות שהאוריינטציה הסובייטית כל כך בולטת בסביבתם - מוצא הנגנים, כינויי הבמה שלהם, ההשפעות מבית, הקשר עם לייבלים ברוסיה, אירוחים של מוסיקאי מטאל רוסים, הופעות ברוסיה וכו', את השם המסתורי-מורבידי שכה נחוץ לסצינה המטאלית - הם בכל זאת מצאו בעברית.

ערפל הוקמה ב-1997 וכללה בראשיתה את לשי על התופים, אובורוטן כסולן גיטריסט, לורד אסמודאוס על הבאס וקנדל-לייט כקלידן. סגנון הלהקה הוגדר כבלאק מטאל המושפע מפולק רוסי ואוקראיני. כעבור שנתיים הקליטו דמו בשם Skazki Starogo Lesa ("סיפורי היער העתיק"), שנמכר בארץ ב-200 עותקים על גבי קלטות ובאירופה בעוד 500 עותקים. ללהקה הצטרף הגיטריסט המכנה עצמו פליוס.

בין 2000-2002 הלהקה התמקדה בעיקר בהופעות בארץ. בסיומה של תקופה זו טסו לפולין להקלטת אלבום הבכורה, The Way of Defender, שהקונספט שלו מתרכז בדוכס הרוסי מהמאה ה-13 אלכסנדר נבסקי, הנחשב לגיבור לאומי. האלבום זכה לציונים גבוהים מאד בכמה ממגזיני מטאל ברחבי העולם. אל ההופעות הצטרף גיטריסט המטאל העולה (תרתי משמע) דניאל ורפולומייב (מתהילת אקרופוליס).

Second Strike: Through the Flames of the Ages, האלבום השני, שוחרר ב-2005 . אף אלבום זה הוקלט בפולין ומתארח בו מירון, סולן להקת המטאל הרוסית Tvangeste. ב-2007 שוב שינתה הלהקה את פניה כאשר הצטרפו אליה חברי Deface פאבל מיטיינין ו-R.K (גיטרה ובאס בהתאמה) והכנרית אווה גז (אקא נאשה). ב-2008 איחדה הלהקה כוחות עם הלגה סטראנג, סולן להקת הויקינג-מטאל הגרמנית Equilibrium.

שירה

לאון   נוטיק

גיטרה

מישה   גימרוורט

גיטרה

דניאל   ורפולומייב

כינור

אווה   גז

דיסקוגרפיה

Second Strike: Through the Flames of the Ages

רשימת שירים