פלד ואורטגה

[ היפ הופ / ראפ 2010 - 2005 ]

ביוגרפיה

הרומן של איתי פלד ויהונתן יהודאי החל ב-2004 כאשר שניהם היו בסגל של 14 אמ.סיז מרחבי הארץ שהרכיבו את ה-PR Troopers, פרוייקט צד מורחב של נמרוד דוייק וגד חינקיס, בכירי הפרברים רפיוג'יז ולייבל ההיפ-הופ הפורה שלהם היי פיבר. בזמן הרצת האלבום "מתוך הזוהמה" וקידומו בארץ  ע"י הופעות, שודרגה הכימיה בין השניים, שהמשיכו לפעול יחד גם מחוץ למסגרת של הטרופרס. כבר ב-2005 גובש אלבום הבכורה של השניים, אולם הוחלט לצבור קילומטראז' בימתי וכך במשך שנתיים חלש הצמד על מיקרופונים במסיבות, הופעות ופסטיבלים, מבמות מיינסטרים כ"בוםבמלה" ועד לרייבים כגון התלת פאזי.

במהלך שנתיים אלו הקליטו השניים עם הדג נחש ("להביא את המכה" מתוך האלבום "בעזרת הג'אם"), סוליקו, לרוז ("טבסקו") וכמות שירים ורמיקסים אצל אורי שוחט ומיכאל כהן (כהן @ מושון). בעקבות עבודתם עם הדג נחש, הציע עצמו יוסי פיין, האיש והאגדה (והמפיק המוסיקלי של "בעזרת הג'אם"), לעזור בהפקה המוסיקלית לצד גדי חינקיס. האלבום "ממשיכים לבעוט" יצא בדצמבר 2007. את האלבום ליוו בהופעות חיות כאשר הם נעזרים בתום ארמוני, אביב כהן ומורי טלמור (חברי להקת צ'וקה) ובדי.ג'יי ג'וניור מפרברים רפיוג'יז. ב-2008 התארחו באלבום הבכורה של חברם לטרופרז לוקץ', "לא דובים ולא יער".

עם הזמן, צצו עוד ועוד פרוייקטים ואירוחים בהופעות בהם ניתן היה לחזות בכל אחד מהצמד בנפרד והפירוק הבלתי נמנע נשא ריח ובאויר. השאלה לא היתה "האם?" אלא "מתי?". אלבומם השני של הצמד, "משלוח מיוחד", כמעט הושלם בטרם הפירוק אך בלחץ הקהל וביוזמתו של אורי שוחט הגיע לסיומו ויצא אל אויר עולם הרשת ב-2010. באלבום, בין היתר, משתפים עם הצמד פעולה נועה פארן ("משלוח מיוחד"), וולקן ("לא חייב לכם שיט") וכהן @ מושון ("זה הדיבור").

ראפ

איתי   פלד

ראפ

יהונתן   יהודאי

דיסקוגרפיה

ממשיכים לבעוט

רשימת שירים