צ'ארלי מגירה ונערת ההפקר

[ רוק ]

ביוגרפיה

קהילת גיבורי הגיטרה העולמית לא יכלה לחלום על גיבור ישראלי טוב יותר ממר צ'ארלי מגירה (נולד: גבי אבודרהם). לאחר פעילותו עם להקת השנק במהלך שנות התשעים, צ'ארלי גיבש את זהותו החדשה כאומן עצמאי ובשנת 2001 הוציא את תקליטו הראשון ("דה אבטומטיק מיסטרזינגר ממבו שיק") בהוצאה עצמאית. הדיסק, בליווי ההופעות ההזויות משהו בנוף המקומי, זכה למעמד קאלט שהביא את הלייבל פאקט רקורדס להחתמת הבחור ולשחרור האלבום בצורה מסודרת. אל צ'ארלי חברה מיכל קהן (נערת ההפקר), פיגורת רוק'נ'רול מקומית בפני עצמה, ואת הליין-אפ השלים פרנסיסקו המתופף (משה סיני).

מתוך אלבום זה יצא "רוק בעברית" כסינגל משותף עם רוקסטאר וואנאבי. בנוסף, הקליט גירסא משלו לשיר הצבאי "יש פרחים", שנכלל באוסף ביוגרפי שערך אלי פתאל לתערוכה "החדר הפנימי" לצד זוהר ארגוב ונושאי המגבעת. גם גירסא זו יצאה כסינגל בפאקט. כמו-כן, קטע שלו בשם Kustom Kar Inferno בשיתוף עם פיל וגליה קולקטיב נכלל באוסף האקספרימנטלי Bizz Circuits Play Intifada Offspring Vol. 1.

תוך הופעות וחזרות התגבש החומר לאלבום השני המעולה, "פרגמנטים רוק'נ'רולים", שיצא בלייבל אודיו קולאז' (מטמורפוזה של פאקט רקורדס). האלבום לקח את הקונספט הראשוני של צ'ארלי קדימה ויצר בועה מקומית קטנה של מעריצים נלהבים. באלבום נכללו סימפולים של "הפרח לפרפר" ו"פזמון ליקינטון", שניהם בביצוע אהובה צדוק. צ'ארלי המשיך להופיע עם ההרכב בכל מקום אפשרי תוך חבירה אל הרכבים קשים יותר כמו היהודונים ומאידך הופיע בהצלחה יתרה במעוזי השיק הכי נחשבים של תל אביב. נקודה שאולי מראה כמה המוזיקה של האיש הצליחה לחלחל למגוון רחב מאד של אוכלוסיה.

בסוף שנת 2004 צ'ארלי השלים את הקשר עם היהודונים בהקלטת, מיקסוס והפקת אלבום הבכורה שלהם, ולקראת אמצע שנת 2005 צעד קדימה והפך ללהקה. צ'ארלי מגירה ונערת ההפקר לקחו הפסקה ונוצרה No Hay Banda ("אין כאן להקה", משפט שלקח מהסרט מלהולאנד דרייב של דיויד לינץ'), כאשר יוני קיפר (לשעבר המיותרים) הצטרף אל גבי ומיכל בדרך החדשה. נו היי באנדה היוה שינוי סגנון מוסיקלי מרוקאבילי פיפטיזי לרוק מעודכן וקודר ומספר הופעות נערכו תחת שם זה, אך עדיין, לאלבום השלישי שלו שהקליט עמם בחר לקרוא בפשטות Charlie Megira und Hefker Girl. האלבום יצא בסוף 2006 בלייבל הפרטי שהקים, Charlie Megira Productions. אלבום זה נבחר ע"י Qube לאלבום הישראלי הלועזי הטוב ביותר של תשס"ז.

2008 חשפה פרוייקט חדש שלו - הטרה לה לה לה בויז, יחד עם שוקי צרפתי (באס) ויניב שרון (תופים) מהיהודונים. הפעם הסגנון הנבחר היה יותר פוסט Pאנק / נו ווייב אמריקני. לקראת סוף השנה שב להופיע עם מיכל קהן (כמתופפת!), הפעם תחת השם Modern Dance Club כאשר מיכאל אלקלעי (מתהילת Werner Alarm) מגבה בגיטרה שניה וטל פטאל תורמת את הבאס-ליינים. עם הרכב זה הוציא את האלבום Love Police וכהרגלו, לאחר צאתו נעלם שוב לתקופת מה, אותה ניצל להפקה מוסיקלית נוספת, הפעם עבור אלבום הבכורה של Love Grenade.

בסיום עידן Modern Dance Club העתיק את מגוריו לברלין, שם המשיך את פעילותו עם טל פתאל ומתופפים מתחלפים, הפעם תחת השם Charlie Megira and The Bet She'an Valley Hillbillies. במסגרת זו הקליט ב-2013 את האלבום The End of Teenage. למרבה הצער, ב-08/11/2016 נפטר בברלין והוא בן 44 במותו.

שירה, גיטרה

צ'ארלי   מגירה

גיטרה

מיכל   קהן

תופים

פרנסיסקו  

דיסקוגרפיה

Da Abtomatic Meisterzinger Mambo Chic

רשימת שירים

Charlie Megira und Hefker Girl

רשימת שירים

פרגמנטים רוקנרוליים

רשימת שירים

דה אבטומטיק מיסטרזינגר ממבו שיק

רשימת שירים