קרן פלס

[ פופ ]

ביוגרפיה

קרן פלס גדלה ביבנאל ולמדה בתיכון "בית ירח" בעמק הירדן ("בהפסקות היינו קופצים לכנרת לשחות כי בית הספר היה על קו המים"). היא החלה ללמוד נגינה על פסנתר כבר בכיתה א', אולם די מהר הפסיקה את שיעורי הנגינה והמשיכה ללמוד בכוחות עצמה. בכיתה ה' למדה לנגן על חליל צד ואף ניגנה בתזמורת הילדים ביבנאל ומאוחר יותר בתזמורת הייצוגית של עמק הירדן, שם גם היתה הסולנית.

קרן החלה לכתוב כבר בביה"ס היסודי, בעיקר שירי "חרם". בתיכון כתבה בצורה רצינית יותר ואף כתבה את שיר סיום המחזור בהצגת סוף השנה. מכיוון שלא התקבלה ללהקה צבאית, עברה קורס מאבחנות פסיכוטכניות, אך החליטה לוותר על המקצוע ולהיות פעילת חינוך בבסיס חימוש.  במהלך השירות גילתה קרן שמתקיימים אודישנים ללהקה של הפיקוד וכך שירתה לבסוף בלהקת פיקוד "אטל", להקה של מוזיקה מזרחית, שם היא שרה אייל גולן וזוהר ארגוב!

לאחר השירות רצתה להירשם לאוניברסיטת ת"א למגמת הנדסת אלקטרוניקה, אך בזכות רחל הוכמן, המורה לפיתוח קול, נרשמה בסוף לרימון. ברימון הכירה את מירי מסיקה, אורי זך ואוהד חיטמן. היא השתתפה פעמיים בתחרות "רוק רימון" (תחרות להרכבים עם חומר מקורי). בפעם הראשונה זכתה במקום השני, אבל קרן לא ויתרה, ניגשה שוב לתחרות וזכתה במקום הראשון. אחרי רימון, נרשמה ללימודי משחק אצל סופי מוסקוביץ' (גם שם למדה מסיקה, שנה מעליה) ובמקביל כתבה שירים לתיאטרון ("חתונת הדמים", "טרטיף", "שיץ", "יתוש בראש", "נפוליאון חי או מת" ועוד). במהלך לימודי המשחק זכתה קרן במלגת הצטיינות של "קרן אמריקה ישראל" ובמספר מלגות נוספות של בית הספר במסגרת תחרויות מונולוגים.

קרן פרצה לתודעה ככותבת השירים של מירי מסיקה "נובמבר" ו"לשם", שאף נבחר לשיר השנה בגלגל"צ ולאחד השירים המושמעים ביותר בשנת 2005. שירים נוספים שכתבה באלבום הבכורה של מסיקה הם "טיול לילי" ו"בקרקס הזה". כמו-כן כתבה את "תברח" באלבום הבכורה של שירי מיימון. בסוף 2005 נכנסה לחזרות למחזמר "הלהקה", המתבסס על סרט הפולחן משנת 1979,תגלם בו את מיקי, תפקיד שגילמה בסרט המקורי לירון ניר-גד. המחזה אמור לעלות במאי 2006. במקביל, עובדת על אלבום הבכורה בו כתבה את כל השירים והלחנים בהפקה מוסיקלית של לואי להב. הסינגל הראשון מתוכו נקרא "כספית".

דיסקוגרפיה

כל שנה יש אפריל

רשימת שירים

רמי קלינשטיין קרן פלס

רשימת שירים

ההופעה - היכל התרבות - קיסריה 2016

רשימת שירים

איך שהשמש תזרח

רשימת שירים

במכונית ליד הים

רשימת שירים

תקופה של שינויים

רשימת שירים