שני קדר

[ רוק ]

ביוגרפיה

שני קדר היא יוצרת רב-תחומית, מוסיקאית ומעצבת גרפית.
היא החלה לנגן בגיל 13 כשגנבה את הגיטרה של אחותה, שנקנתה מבנו של ראש עיריית כרמיאל. היא מעולם לא למדה לנגן אצל מורה, ולכן לטענתה מכירה רק חמישה אקורדים.
הקריירה המוסיקלית שלה החלה כאשר הוזמנה ע"י עמרי לוי לעצב עטיפה לאלבומו Safe Inside. עמרי, שעמד על כשרונה כזמרת-יוצרת, שיכנע אותה להצטרף עמו לפרוייקט Album-A-Day של אתר Crap Art. במשך 24 שעות שבין 15-16 לינואר 2004, הקליטו שישה שירים לאי.פי בשם Unlit Cigarettes, אחד מהם, "Elliott Song", הוקדש לאליוט סמית' המנוח.

בעקבות שיתוף פעולה זה, הופיעה מספר פעמים בהופעותיו של עמרי, בהן ביצעה כמה גרסאות כיסוי לברידרס (Do You Love Me Now), ג'ון פרושיאנטה (Going Inside) ופי ג'יי הארווי (Rid of Me). בינתיים המשיכה לעסוק בעיצוב גרפי. היא עיצבה את עטיפת האלבום Lightly Easily של רותם אור, האי.פי של Famous People, האי.פי הראשון של Ed ואת עטיפת הפרוייקט "שיר זר - משירי לאונרד כהן בעברית", שראה אור במגזין אוקטובר 2004 של האתר השרת העיוור. באותו פרוייקט היא אף ביצעה את השיר "מי באש" (Who by fire).

בעקבות הביקורות הטובות שקיבלו על Unlit Cigarettes, הפציר עמרי בשני להמשיך לעסוק במוסיקה. במהלך 2005, כתבה עשרה שירים ("לפי אותם חמישה אקורדים"). שבעה מתוכם הוקלטו באולפני גרם של אורן להב (Jay Walk Snail) בהרצליה. הם נכללו באלבום הבכורה Bloodlines, שחנך את הלייבל Hiss Records. באלבום משתתפים חברי להקת Ed דיויד בלאו ויונתן בירנבאום וחגי נחתומי (הלהקה שלא היתה). לרוכשי האלבום ברשת התווסף אלבום בונוס בהופעה חיה בה מבצעת קדר גרסאות כיסוי לנירוונה, Yeah Yeah Yeahs, פיג'יי הארווי, Nine Inch Nails ומורפלקסיס (אגב, אחד מבעלי הלייבל).

בספטמבר 2008 זכתה לחמם את אחת הלהקות המשפיעות עליה ביותר - Low, בהופעתה של האחרונה בבארבי תל-אביב.

דיסקוגרפיה

ניהול מצבי משבר

רשימת שירים

(Wait for Wind (Bloodlines Bonus CD

רשימת שירים